Він належить до так званої групи Аполлона. Це означає, що найближча до Сонця точка, перигелій, розташована ближче до світила, ніж найвіддаленіша до Сонця точка, афелій, Землі, пише Медіа агентство АСС з посиланням на 24 канал.
Тобто, такі космічні тіла перетинають орбіту Землі. Тому такі камені періодично можуть зближатися з нашою планетою.
У ніч з 18 на 19 січня 2022 року (7482) 1994 PC1 пролетить на відстані менш ніж 2 мільйони кілометрів від Землі – 1 мільйон 981 тисяча кілометрів. Звісно, це дуже далеко – наприклад, середня відстань від Землі до Місяця складає 385 тисяч кілометрів. Але такої відстані, розміру космічного тіла та показника альбедо (це показник відбиття тілом світла) достатньо, щоб 1994 PC1 можна було спостерігати у любительські телескопи.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Максимального блиску астероїд досягне 18 січня 2022 року у проміжку 5 година – 19 година за Всесвітнім координованим часом (UTC). Видима зоряна величина об'єкта буде рівнятися приблизно +10,2 – 10m. Для порівняння, приблизно таку зоряну величину має супутник Сатурна Рея. Простіше кажучи, астероїд за допомогою телескопа буде виявити складно, але цілком реально.
Ймовірно, найважче буде зрозуміти, що ви споглядаєте саме астероїд, а не якусь зірку. Але з цим допоможе видимий рух космічного тіла на тлі далеких зірок – після певного часу, проведеного за спостереженнями, ви помітите, що розташування (7482) 1994 PC1 відносно фонових зір змінилося.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами