До 8 березня ми вирішили ознайомити вас з добіркою винаходів, до яких причетні саме жінки.
Циркулярна пила. Її створила Табіта Беббітт в 1810 році. Вона помітила, що при розпилі колоди пилкою з двома ручками навантаження на обох чоловіків було однаковим. Проте колоди розпилювались тільки тоді, коли пила рухалася вперед, а при зворотному русі нічого не відбувалося. Саме ці спостереження наштовхнули її на створення прототипу циркулярної пилки.
Автомобільний глушник. До його появи причетна Ель Долорес Джонс. У 1917 році вона подала на розгляд до патентного бюро пристрій, що являв собою невеликий металевий пропелер, що встановлювався на шляху виходу вихлопних газів. Ця маленька і нескладна деталь дозволила істотно знизити шум від двигуна без втрати потужності. Після успішних випробувань патент був зареєстрований у 1923 році.
Читати ще: Прапор Аляски, калькулятор, батут: це все дитячі винаходи. Сьогодні День дітей-винахідників.
Сигнальні ракети. Це справа рук - Марти Костон. Переглядаючи зошити покійного чоловіка вона дізналася про його ідеї щодо використання світлових сигналів в морі замість кольорових прапорів і гучних криків. Він, до речі, був винахідником і служив у військово-морському флоті Сполучених Штатів. Так от, Марті знадобилося майже десять років, щоб втілити задум чоловіка в життя. Першу сигнальну ракету випробували в 1862 році. Її винахід було визнано надзвичайно важливим, тому керівництво ВМС США викупило у Марти патент на створення сигнальних ракет за 20 тисяч доларів.
Бронежилет. У 1965 році доктор Стефанія Кволек винайшла синтетичний матеріал кевлар, який в п'ять разів міцніший за сталь. Її винахід врятував тисячі життів поліцейським, пожежним і військовим. Саме кевлар став основою для куленепробивних жилетів.
Перископ для підводних човнів. Як не дивно, але і його створила жінка. Перископ був запатентований в 1845 році Сарою Метер. До неї прообрази перископа вже існували, проте ця жінка удосконалила прилад. Пристрій, що складається з труби і двох розгорнутих під кутом 45 ° дзеркал, міцно увійшов у військову практику. Перископ для підводного човна був вперше використаний в США під час громадянської війни 1861-1865 років, а в Першу світову війну солдати кріпили перископи до стовбурів рушниць, що дозволяло стрілку перебувати в траншеї і в той же час вести перестрілку. У роки Другої світової війни перископи вже встановлювались і в танках.
Wi-Fi. До цього приладу причетна Хеді Ламарр, більш відома як актриса, що в юності знялася в скандальному фільмі з відвертою сексуальної сценою... Але саме вона в 1941 році отримала патент на секретний військовий засіб зв'язку, в якому динамічно змінювалась частота мовлення, що ускладнювало перехоплення інформації супротивником. У 1962 році ця технологія стала використовуватися в американських торпедах, а в наші дні на ній засновано роботу мобільних телефонів і Wi-Fi-пристроїв.
Посудомийна машина. Якось Джозефіна Кокрейн недорахувалась кількох тарілок зі свого улюбленого фарфорового сервізу. Саме ця неприємність наштовхнула її створити машину, що митиме, а не битиме посуд. Це сталося в 1886 році, але лишень через 40 років пристрій Кокрейн було визнано необхідною річчю в господарстві.
Силікон. Ні, його винайшли не лікарі, і не будівельники. Його винайшла скульптор Патрісія Біллінгс. Вона шукала цементну добавку, яка могла б вберегти її роботи від руйнування. У 1970-му, після років експериментів, їй вдалося створити непорушну штукатурку, яка до того ж була вогнестійкою.
Підгузки. У 1917 році домогосподарка Маріон Донован створила водонепроникне покриття для підгузка своєму малюку. На відміну від існуючих на той час гумових повзунків, творіння Донован не викликало попрілостей і не стискало шкіру малюка.
Рожеве шампанське. Ніколь Барб'є Кліко в 1808 році розробила технологію ремюаж, завдяки якій шампанське за три місяці позбавляється від осаду і стає кришталево прозорим. Технологія мала справжній успіх, значно поліпшивши якість напою. І так, мова йде про знаменитий напій «Вдова Кліко».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами