Багато таблеток із тих, що купують люди, мають риску посередині. Не так важливо, як називається смужка на пігулці, хоча й у неї є своє ім'я - «розділювальна риска», набагато цікавіше - навіщо вона. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
Річ у тім, що існує кілька видів препаратів зі складним хімічним складом, тому коректно прорахувати дозування вдається не завжди, тим паче в разі індивідуального призначення.
Знаючи про ці властивості ліків, виробники випускають їх у такій формі, щоб смужка на таблетці була чітко видна - тоді одну пігулку вдасться поділити на 2 і навіть 4 частини.
Є в такому підході один неприємний нюанс - у вас немає жодних гарантій, що активні речовини рівномірно розподілятимуться по пігулці, тому що ви не знаєте, чи дотримується завод, на якому виробляють пігулки, міжнародних стандартів якості і чи пройшов він атестацію.
Відповідно, ніхто не дасть вам гарантій, що дві половинки однієї пігулки будуть однаково ефективні, особливо якщо пацієнт порушує правила їхнього прийому. Ба більше - під час розлому частина речовини може випасти разом із крихтами. І це одна з причин, чому не можна розламувати таблетку за будь-якої зручної нагоди. На думку деяких лікарів, це правило справедливе тільки для обмеженого кола лікарських засобів, але в серйозній медичній літературі немає суперечок з цього приводу.
Отримуйте новини в Telegram
З одного боку - розділювальна риска дійсно потрібна, щоб точно відміряти потрібну кількість ліків. Приміром, купити пігулки максимального дозування і просто ділити їх на частини замість того, щоб придбати кілька пачок з мінімальною дозою активної речовини. З іншого боку - ймовірно, смужка посередині таблетки просто полегшує людині приймання ліків, якщо вона не може проковтнути цілу. І той, і інший варіант правдиві, важливо лише радитися зі своїм лікарем щодо того, які таблетки можна ламати, а які краще приймати цілими.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами