Організація припускає, що більшість робочих місць і галузей лише частково піддаються автоматизації та, найімовірніше, будуть доповнені, а не замінені останньою хвилею популярності генеративних ШІ-інструментів. За оцінкою МОП, найбільшим впливом ШІ-технологій буде, ймовірно, не знищення робочих місць, а скоріше потенційні зміни якості роботи, зокрема інтенсивності праці та автономності.
Із дослідження організації випливає, що найбільше нові технології впливають на сферу діловодства (канцелярську роботу). У країнах із високим рівнем доходу автоматизація потенційно може зачепити 5,5% усіх працевлаштованих. У країнах із низьким рівнем доходу ризик автоматизації стосується лише приблизно 0,4%.
З іншого боку, потенціал для розширення майже однаковий у різних країнах. У МОП вважають, що за умови правильної політики нова хвиля технологічної трансформації «може запропонувати важливі переваги для країн, що розвиваються».
Наші новини є у Facebook
Дослідження також показує, що потенційні наслідки ШІ-інструментів, імовірно, суттєво відрізнятимуться для чоловіків і жінок. Так, на жіночу частку зайнятості автоматизація може вплинути більше, ніж на чоловічу. Це пов’язано з тим, що багато працівників у сфері діловодства є жінками.
Оскільки канцелярська робота традиційно була важливим джерелом зайнятості жінок у міру економічного розвитку країн, одним із наслідків ШІ може бути те, що певні канцелярські роботи можуть ніколи не з’явитися в країнах з низьким рівнем доходу, вважають у МОП.
Згідно із висновками дослідження, соціально-економічний вплив ШІ значною мірою залежатиме від того, як його поширенням керуватимуть. МОП зазначає, що необхідно розробити політики, які підтримують впорядкований, справедливий і консультативний перехід. А ключовими в ньому будуть думка працівників, професійна підготовка та відповідний соціальний захист. В іншому випадку існує ризик того, що лише кілька добре підготовлених країн та учасників ринку отримають користь від нових технологій.
Утім, результати технологічного переходу не є заздалегідь визначеними. Саме люди стоять за рішенням запровадити такі технології, і саме люди мають керувати процесом переходу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами