Весняне рівнодення не має фіксованої дати - через різницю між календарним і астрономічним роком, і щорічно може зрушуватися на кілька годин. Але у високосний рік відбувається коригування, і рівнодення повертається на вихідну позицію. Залежно від року воно може бути 19, 20 або 21 березня, пише Медіа агентство АСС з посиланням на Уніан.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
У 2023 році день весняного рівнодення настає 20 березня, у понеділок, о 23:25 за київським часом. Сонце зійде точно на сході і зайде точно на заході, рівно 12 годин воно буде перебувати над горизонтом і 12 годин - під горизонтом. Також, починаючи з дня весняного рівнодення, поміняються пори року на півкулях: в Південному настане астрономічна осінь, а в Північному - астрономічна весна, яка продовжиться до дня літнього сонцестояння. Світловий день з цього момент почне збільшуватися, а ніч - зменшуватися.
День весняного рівнодення в народі називають Сонцеворот або Вербоносиця. Вважалося, що з цього часу починається оновлення в природі: повністю тане сніг, набухають бруньки, птахи повертаються з півдня, гримить перший весняний грім.
Тому традиційно в цей день пекли булочки або печиво у формі птахів-жайворонків. «Пташками» пригощали дітей, ті вибігали на вулицю і «запускали» їх в небо: якщо виходило підкинути «пташку» і зловити - це добрий знак. Також в булочки перед випічкою ховали різні дрібниці - ягідку, нитку, цибулину. По тому, що кому попадеться, визначали його подальшу долю. Дівчата в день весняного рівнодення співали пісні-веснянки, а чоловіки розпалювали багаття.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами