Рош а-Шана – єврейський Новий рік. Це свято належить до числа найбільш важливих в іудаїзмі. З нього починається відлік нового єврейського року, пише ІА АСС з посиланням на Уніан.
Єврейський Новий рік відзначається 1-го і 2-го числа місяця Тишрей і зазвичай припадає на вересень-жовтень. У 2020 році святкування Рош а-Шана починається ввечері у п'ятницю, 18 вересня, а завершується ввечері у неділю, 20 вересня. Це буде зустріч уже 5781-го року від Створення світу.
Свято Рош а-Шана символізує початок нового року і завершення року, що минає. Головна його ідея полягає в тому, що у ці дні Бог визначає долю кожного єврея на майбутній рік, а також записує свої вердикти в Книгу життя.
Перед Рош а-Шана євреї мають можливість покаятися, до чого їх закликає звук шофара (баранячий ріг). Вони аналізують свої вчинки за весь попередній рік і готуються до року, що починається. Розмірковуючи про майбутнє, євреї просять миру, злагоди, здоров'я.
Єврейський Новий рік святкується впродовж двох днів, які носять назву «йом-ха-аріхта» («один довгий день»). Так, на Рош а-Шана прийнято читати Сліхот – спеціальні молитви, а також здійснити покаяння. З нагоди свята євреї кажуть один одному незвичайне побажання: бути вписаним у Книгу життя.
Читайте наші новини в Instagram
Напередодні першого дня свята і в ніч другого дня запалюють святкові свічки. Честь внести в дім світло віддається жінкам – як хранителькам тепла і затишку єврейського будинку.
Відзначаючи прихід Нового року, євреї накривають святковий стіл. У різних єврейських громадах ці традиції можуть відрізнятися, однак йдеться насамперед про страви, які символізують благополучний, «повний» і «солодкий» рік.
Так, найчастіше під час трапези подають рибу (символ родючості), баранячу або рибну голову (щоб бути «на чолі», а не в хвості), кружечки моркви (нагадують монети), фрукти й овочі (багатий урожай), яблука та мед (символізує «солодкий» рік).
Крім того, обов'язковим елементом святкового столу з нагоди свята Рош а-Шана має бути гранат. Вважається, що в одному гранаті 613 зерен, як і заповідей у Торі.
На Рош а-Шана небажано їсти кисле, гірке та гостре. Також в єврейський Новий рік не прийнято їсти горіхи, тому що на івриті числове значення літер цього слова відповідає слову «гріх».
Читайте також: Похолодає та буде вітряно: прогноз погоди у Чернівцях на 18 вересня
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами