Життя будь-якої повноцінної держави не можливо уявити без хороших і розвинених торгових відносин. Професія «продавець» одна з найбільш поширених і повсюдно затребуваних професій у світі, пише ІА АСС із посиланням на портал dilovamova.com.
Підкреслюючи глибоке визнання і колосальну соціальну відповідальність перед працівниками торговельних організацій, а так само працючих з ними в тісній співпраці працівниками комунального господарства і побутового обслуговування, ще в 1966-му році в Радянському Союзі було встановлено щорічне професійне свято, яке стало відзначатися в четверту неділю липня.
У роки перебудови, відповідно до Указу від 1-го листопада 1988-го року День працівників торгівлі офіційно перекочував на третю неділю березня. Проте на той час свято, яке стало популярним в своїх колах, вже вийшло за межі офіційних Указів та Постанов.
Отримуйте новини в Telegram
Отримавши офіційний привід відзначатися в березні, благополучно продовжувало святкуватися і «консервативно», в четверту неділю липня. Після здобуття суверенітету, в деяких колишніх радянських республіках, наприклад в Білорусі та Україні, спробували декілька відновити історичну справедливість, але щоб не повторюватися перенесли День працівника торгівлі на останнє неділю липня.
Тепер в Україні «День працівників торгівлі» святкується в останню неділю липня на підставі нового Указу Президента України від 5-го червня 1995 року за номером 427/95.
Читайте також: На Буковині майже 50% людей працюють неформально, - Держпраці
Цей «навар» працівники торгуючих організацій сприйняли позитивно з глибоким оптимізмом, можливо в силу специфіки своєї професії, приводів відсвяткувати свій професійний День додалося. І цілком заслужено, адже без торгівлі та праці наших шановних торгують різноманітними товарами і послугами працівників, просто немислимо уявити собі сучасний світ і наш повсякденний побут.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами