Ці зміни призводять до аномального неконтрольованого росту клітин з утворенням пухлини. Про це повідомляє Медіа агентство АСС з посиланням на DayToday.
Без адекватного лікування пухлини можуть збільшуватися та розповсюджуватися в навколишні тканини або в інші частини тіла через кровоносну та лімфатичну системи. Порушення функцій організму при цьому захворюванні можуть бути фатальними. У 2000 році на Всесвітньому саміті з боротьби проти раку в Парижі для об’єднання зусиль міжнародної спільноти в протидії онкологічним хворобам було вирішено оголосити 4 лютого Всесвітнім днем боротьби з раковими захворюваннями.
Від онкологічних хвороб у світі щорічно помирають більш ніж 9 мільйонів людей і подальші прогнози – невтішні. Вчені вважають, що до 2030 року смертність від них збільшиться до 13 мільйонів на рік. За даними ВООЗ, від 30 до 50% життів хворих на рак можна врятувати за умови своєчасного виявлення та правильного лікування хвороби.
Новини Медіа агентства АСС є у Viber
Ракові захворювання стосуються не тільки здоров’я, це ще й економічна та соціальна проблема, пов’язана з правами людини. На жаль, наразі далеко не всі можуть сподіватися на сучасне ефективне лікування. Найвища смертність від раку спостерігається в бідних країнах, де доступність якісних медичних послуг залишається на низькому рівні. Також в таких країнах часто відсутні державні програми обов’язкових планових обстежень, що призводить до виявлення раку на пізніх, невиліковних стадіях.
Одним з основних напрямків Всесвітнього дня боротьби з раковими захворюваннями є пропагування серед населення профілактики. Профілактика раку означає передусім те, що люди мають навчитися здоровому способу життя — відмовитися від паління, надмірного сонячного опромінення, приділяти увагу збалансованому харчуванню та активному відпочинку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами