Проте, є деякілька жартівливих свят, які варто відзначити. Зокрема, 21 жовтня - День любителів поїсти та День вигаданого свята.
Історичні події 21 жовтня: що цікавого відбувалося
1056 — диякон Григорій вивів першу літеру. В історію рукопис увійшов під назвою «Остромирове Євангеліє». Це найдавніша зі збережених до нашого часу східнослов’янських рукописних книг. Її 294 аркуша прикрашені прекрасними заставками, трьома великими мініатюрами.
1520 – Фернан Магеллан відкрив протоку між Атлантичним і Тихим океанами, названу згодом його іменем.
1897 – у Миколаєві запрацював Чорноморський суднобудівний завод.
1944 – у «Бермудському трикутнику» загадково зник екіпаж кубинського судна «Рубікон».
Цього дня, у 1947 році, пройшла наймасовіша депортація населення Західної України до Сибіру. Як відомо, після завершення радянсько-німецької війни, діяльність Української повстанської армії спрямовувалась проти радянських владних структур. Занепокоєне складною ситуацією в Західній Україні, політичне керівництво СРСР постійно шукало нові форми нейтралізації повстанського руху. Саме депортація стала потужним та ефективним інструментом для розправи з «інакомисленням» українців.
Також, 1989 року у Львові відбулось відновлення Наукового товариства імені Шевченка як спадкоємця НТШ з 1873 року. На установчих зборах відзначалось, що відновлене НТШ у Львові «не є альтернативою існуючій Академії наук УРСР, а добровільна асоціація вчених, насамперед ентузіастів українознавчої науки і ставить собі за мету консолідувати творчу енергію наукової інтелігенції західноукраїнського регіону, що сприятиме піднесенню авторитету української науки як в Україні, та і за її межами». Головою було обрано Олега Романова.
Народні прикмети на 21 жовтня
За народним календарем сьогодні – день Трифона та Пелагеї Ознобиці. Вважалося, що саме сьогодні починалася справжня зима. Тому люди 21 жовтня лагодили або шили зимовий одяг.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами