Великий піст - найсуворіший і найважливіший піст у церковному календарі. Віряни на 48 днів обмежують себе не тільки в їжі, але і в мирських примхах і розвагах, пише Кореспондент.
Великий піст не має фіксованої дати, оскільки залежить від Воскресіння Христового. Піст починається за сім тижнів до Великодня. У 2020 році Великий піст починається в понеділок, 2 березня, а закінчиться в суботу, 18 квітня.
Сім тижнів віруючим рекомендовано утримуватися від їжі, що містить м'ясо, рибу, молоко і яйця. Виняток становлять - маленькі діти, вагітні, хворі і ті, хто подорожує.
Великий піст складається з Чотиридесятниці - 40 днів - і Страсної седмиці - тижня перед Великоднем. Чотиридесятниця встановлена на честь сорокаденного посту Спасителя, а Страсна седмиця - на згадку останніх днів земного життя, страждань, смерті і поховання Христа.
- в перший і останній (Страсну седмицю) тижні - особливо суворий піст;
- повністю забороняється скоромне - продукти тваринного походження;
- в будні дні їдять один раз на день, ввечері;
- по суботах і неділях два рази - в обід і ввечері;
- в понеділок, середу і п'ятницю - холодна їжа без олії;
- у вівторок і четвер - гаряча їжа без олії;
- по суботах і неділях можна вживати рослинну олію і за бажанням трохи виноградного вина (крім суботи Страсної седмиці);
- у велику суботу багато віруючих також не їдять до настання Великодня.
Зазвичай строго дотримуються церковного статуту священнослужителі, монахи і послушники. Миряни ж просто дотримуються пісного меню, утримуються від непомірного споживання спиртного і намагаються не грішити.
Отже, всі сім тижнів посту віруючим слід не вживати їжу, яка містить м'ясо, рибу, молоко, яйця. Найсуворішими тижнями Посту вважаються перша і Страсна Седмиця.
У Чистий понеділок, перший день Великого посту, - повне утримання від їжі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами