Про це повідомляє Universe Today, пише ІА АСС з посиланням на Громадське.
Виявити небесне тіло змогли за допомогою наземних телескопів. До Землі воно наблизилося на рекордну відстань 13 листопада, але відомо про це стало лише наступного дня: перші фото астероїда зробили, коли минуло вже 15 годин.
Експерти відзначають, що така фіксація постфактум — не рідкість для швидких об'єктів, які підлітають до Землі з боку Сонця.
За оцінками астрономів, діаметр 2020VT4 — від 5 до 10 метрів.
Зазначимо, що підлетівши до Землі на 350 кілометрів, астероїд опустився нижче за Міжнародну космічну станцію (385 кілометрів від нашої планети).
Попередній рекорд зближення астероїда із Землею вчені зафіксували в серпні 2020 року. Тоді астероїд 2020 QG підлетів до планети приблизно на 3 тисячі кілометрів.
Отримуйте новини в Telegram
А от Челябінський метеорит, який упав у 2013 році, був найбільшим уламок астероїда діаметром приблизно 17 метрів, який зруйнувався в земній атмосфері. Він став найбільшим небесним тілом, яке досягнуло поверхні Землі після Тунгуського метеорита. Він упав у 1908 році в Сибіру.
Політ завершився вибухом на висоті 7-10 км над незаселеним районом тайги, а потужність вибуху оцінюють у 10-20 мегатонн (у тротиловому еквіваленті), що відповідає енергії найпотужніших водневих бомб.
Читайте також: Вогняна куля, яка світилася різними кольорами: над США вибухнув метеорит (ВІДЕО)
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами