Це свято було встановлено Організацією об'єднаних націй, щоб нагадати людям не тільки про дружбу міжособистісну, але і про дружбу між країнами і народами, пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Міжнародний день дружби був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН 27 квітня 2011 року. Його відзначають щорічно 30 липня. ООН запропонувала державним структурам, а також міжнародним і регіональним організаціям відзначати цей день у відповідності з культурними традиціями тієї чи іншої країни та організовувати заходи та ініціативи, які сприятимуть зусиллям міжнародного співтовариства та будуть спрямовані на заохочення діалогу між цивілізаціями, солідарності, взаєморозуміння та примирення.
В першу чергу, таким чином в ООН намагаються нагадати про важливість дружби між народами і країнами для збереження миру. В 2014 році, коли почалася війна на Донбасі, генсек ООН Пан Гі Мун закликав не допустити виникнення конфліктів і закласти міцний фундамент міцного миру.
"У цьому році Міжнародний день дружби припав на той час, коли в багатьох частинах світу тривають широкомасштабні війни, ширяться насильство і недовіра між людьми. Люди, які раніше жили в злагоді, опиняються в умовах конфлікту зі своїми сусідами; люди, у яких немає іншого вибору, крім як жити разом, виявляються все далі один від одного. Яка б не була причина ворожнечі та збройного насильства, які б могутні сили не стояли за ними, людський дух може бути набагато сильнішим. Наш священний обов'язок полягає в тому, щоб забезпечити його урочистість. З нагоди Міжнародного дня дружби давайте згадаємо про те, що нас пов'язує незалежно від раси, релігії, статі, сексуальної орієнтації чи кордонів. Давайте розвивати солідарність, адже ми — єдина людська родина на нашій єдиній планеті. Давайте прагнути до справжньої, міцної дружби", - говорилось у привітанні Гі Муна.
Читайте наші новини в Instagram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами