Яких саме? Дізнавайтеся у цій статті!
- У давні часи роль кульок виконували кишки домашньої худоби, заповнені повітрям.
- Повітряні кульки з’явились у 1824 році завдяки експериментам Майкла Фарадея. Він наповнив мішки з каучуку газом, що дало можливість їм підніматися вгору.
- А у 1831 році Нейл Тайлотсон вирішив замість каучуку використати латекс. І завдяки цій ідеї і з’явилися сучасні кульки.
- Першочергово наповнені гелієм кульки призначалися для використання в космонавтиці. У 1985 році їх відправили радянські зонди в атмосферу планети Венера.
- Куди зникають запущені в небо латексні кулі? Виявляється, вони піднімаються на висоту 5 км, а там починають замерзати. Це призводить до того, що вони розпадаються на шматочки, які потім розлітаються по світу. Іноді вони опускаються на землю і поступово розкладаються.
- Найменша дірочка в повітряній кулі призводить до надзвукового вибуху. А все через те, що повітря зсередини починає з такою силою вириватися назовні, що рве свою сферу зі швидкістю звуку.
- Кулі з повітрям можуть не здуватися понад місяць. Проте вони не можуть літати в повітрі.
- Наймасовіший запуск повітряних кульок був приурочений до виходу мультфільму «Алладін». Відбулося це в Дісней-парку в Англії в серпні 1994 року. Тоді в небо запустили 1 592 744 гелієвих кульок.
- Американець Ендрю Даль надув 23 повітряних кулі носом за 3 хвилини. А от китаєць Жу пішов ще далі і виконав цю ж процедуру, але вже вухом (добре, що не іншими частинами тіла).
- З появою куль у формі довгих ковбасок почалися змагання: хто швидше зробить фігурки з них. Переплюнув усіх італієць Сальваторе Сабатіні. За одну годину він змоделював 361 фігурку, використавши для свого рекорду 396 повітряних куль.
Нагадаємо, випускні і останні дзвоники без повітряних кульок. Школярі закликали берегти природу.
Читати ще: Секрети жіночих панчіх.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами