Черговий «зорепад» очікується вже через кілька днів, і охочі отримати гарні кадри нічного неба будуть застосовувати всі можливі прийоми фотографії - від тривалої витримки до постпродакшн розмальовки космосу у фіолетові кольори.
Експерти з NASA передбачили інтерес до цієї події та опублікували основні поради для фіксації метеорного потоку Персеїди, який почнеться в період з другого по четверте серпня, а досягне свого піку 11, 12 і 13 серпня. Очевидно, фахівці з національного космічного управління США пропонують у ці дні виїхати якнайдалі від міських вогнів та знайти місце з найбільш темним і чистим небом. Навряд чи ваші очі зможуть вловити навіть найяскравіші нічні миготіння в добре освітленому центрі міста.
Що стосується технічної складової - тут також все просто: для різкого якісного знімка радять використовувати штатив, максимально тривалу витримку і таймер або дистанційне керування затвором камери. Найменший рух руки при натисканні кнопки може зіпсувати всю виконану роботу. За можливості, краще використовувати найбільш широкоформатний об'єктив або риб'яче око, щоб захопити якомога більше простору.
Навіть якщо ви аматор - краще перевести фотоапарат в режим ручного фокусування. Автофокус вночі не зрозуміє на якому саме місці потрібно акцентувати увагу. Ще бажано завчасно направити об'єктив у потрібну сторону.
Українцям пощастило, адже «зорепад» найкраще буде видно в Північній півкулі і до середини південних широт з боку сузір'я Персея (карта зоряного неба - в допомогу).
Білл Кукі, фахівець NASA по метеорів, говорив, що зараз метеорів буде небагато, - від 60 до 70 на годину. До порівняння, в минулих роках це число досягало 200.
«Люди спостерігають за цим метеорним потоком найчастіше, тому що він відбувається влітку, коли ночі теплі і зручні, та вам потрібно турбуватися тільки про комарів», - прокоментував Кукі для Space.com.
Нагадаємо, Амазонка і Великий каньйон. Які земні об'єкти насправді видно з космосу.
Читати ще: На Марсі можливі ознаки життя – NASA.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами