Не всі знають, що поліомієліт належить до невиліковних хвороб, а попередити його може тільки своєчасна вакцинація. Небезпека недуги полягає у тому, що поліовірус вражає спинний мозок, у результаті чого людину паралізує. Про це повідомляє Медіа агентство АСС з посиланням на МОЗ.
При цьому прояви хвороби можуть бути різними:
- Жодних симптомів — без будь-яких проявів хвороба протікає у понад 70% випадків, що робить її особливо небезпечною для оточуючих.
- Грипоподібні симптоми — лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання — протягом кількох днів може проявлятися один чи кілька з них. За такої форми хвороби, яка виникає у 25% випадків, вірус розповсюджується найактивніше, залишаючись непомітним через схожість з симптомами грипу.
- Рухові розлади — сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин. Параліч може вразити ноги, руки, плечі, груди, живіт, обличчя.
Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється.
Дуже рідко симптомом ураження поліовірусом центральної нервової системи також буває менінгіт.
Читайте також: В Україні зафіксували випадок зараження поліомієлітом: яка ситуація на Буковині
Лікарі запевняють, що щеплення 95% людей повністю припинить розповсюдження інфекції. Водночас вони попереджують, що зниження кількості щеплень за десять років призведе до масових спалахів хвороби, у результаті яких захворіє та може загинути понад 200 тисяч людей. Особливу увагу треба надавати поясненням необхідності щеплень вагітним жінкам та молодим батькам.
Вакцинувати від поліомієліту потрібно з народження малюка. Щеплення обов'язково потрібно проводити комплексно, не пропускаючи жодного для збільшення резистентності організму до хвороби.
- 1 доза - 2 місяць життя дитини.
- 2 доза - 4 місяць.
- 3 доза - 6 місяць.
- 4 доза - 18 місяць.
- 5 доза - 6 років.
- 6 доза - 14 років.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами