Ліки, на жаль, стали невід'ємною частиною нашого життя. Однак іноді вони лежать досить довго, через що термін їхньої придатності добігає кінця. Не всі знають, чи можна вживати прострочені ліки, а якщо ні, то куди їх викидати. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНІАН.
- таблетки стали іншого кольору, ніж спочатку;
- змінилася форма або консистенція (замість твердої - крихта, замість кола - пом'яте щось);
- порушилася герметичність упаковування;
- з'явився наліт або неприємний запах;
- утворився каламутний осад або розшарування;
- капсули зморщилися або склеїлися.
Якщо ви бачите одну або кілька таких ознак, то перед вами знаходяться прострочені ліки - наслідки від їхнього вживання можуть бути непередбачуваними, тому такі ліки краще не використовувати.
Терапевт Марина Крапівнер розповіла, якщо ви знайшли в себе в аптечці прострочені ліки, приймати їх не рекомендується.
«Ми не рекомендуємо. Але ми розуміємо, що зараз бувають різні ситуації й люди перебувають у різних умовах. І хтось перебуває десь близько до зони бойових дій - можливо, немає доступу до ліків. Екстремальна ситуація. То в цій ситуації ми дозволимо пацієнтам прийняти ліки».
Щодо того, чи є такі препарати, у яких термін придатності значення не має, і такі, які категорично не можна вживати після закінчення терміну придатності, Крапівнер зазначила, що точно не радить вживати антибіотики після закінчення терміну придатності.
«Антибіотики потрібні для лікування серйозних інфекцій. Тому, якщо ми приймаємо прострочений антибіотик, а його активність нижча, то ми втрачаємо час, не отримуємо ефекту»,- зазначила вона.
Вживати протерміновані ліки загалом не рекомендується насамперед через те, що людина не отримає потрібного ефекту, а не через те, що вони стають токсичними. «Насамперед - не той ефект. А потім, напевно, багато хто бачив, що з часом таблетки або краплі змінюють свій колір. Тобто, там відбувається якась хімічна реакція під впливом сонячного світла, повітря, вони окислюються. Тому ефекту не буде», - сказала вона.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви виявили прострочені ліки у себе вдома і не бажаєте їх приймати, то краще правильно утилізувати. Спробуйте знайти у своєму місті пункт приймання ліків і віднесіть усе туди, але якщо такого не знайшлося, то просто подрібніть пігулки, змішайте їх з іншими нехарчовими відходами, пересипте в скляну посудину і закрийте кришкою.
Рідкі препарати (сиропи та розчини) можна розбавити у воді та злити в каналізацію.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами