Ми вже всі давно змирились, що контакт з коронавірусом є неминучим. Всі, хто ще не перехворів, підсвідомо готуються до цього і хочуть знати, що ж робити, щоб хвороба пройшла в найлегшій формі. Як уберегтися, розповіли в Управлінні забезпечення медичного обслуговування у сфері охорони здоров'я Чернівецької міськради.
По-перше, потрібно знати, що зараження відбувається респіраторним (повітряно-краплинним) шляхом, а не контактним, як вважалось на початку епідемії. По-друге, людина максимально заразна два дні до того, як в неї з'являться перші симптоми хвороби. Після перших проявів симптомів різко зменшується кількість вірусу, що виділяє хвора людина, тобто, вона стає практично незаразною.
- вірус;
- сприйнятність людини до вірусу, що визначається станом нашої імунної системи, індивідуальними особливостями організму, віком і навіть статтю чи расою;
- інфікуюча доза - кількість вірусу, яка потрапила в організм (в даному випадку в носоглотку) і може викликати хворобу. Це також визначає важкість перебігу хвороби.
«Ідеальне середовище для поширення коронавірусної інфекції - будь-який замкнутий простір, у якому багато людей і мало повітря. З початком опалювального сезону повітря в приміщеннях менш зволожене. Якщо повітря має нормальну вологість - 40-60%. то й швидкість, з якою вірусні частки осідають, максимальна. Отже, чим сухіше повітря, тим довше активні віруси в ньому зберігаються». - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Медики назвали три небезпечних місця, де найлегше «підхопити» COVID-19
Тож в управлінні радять уникати скупчення людей в замкнутих приміщеннях. Якщо уникнути цього неможливо, частіше провітрюйте та підтримуйте нормальну вологість повітря в ньому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами