Мета проведення Міжнародного дня боротьби проти малярії – роз’яснення населенню необхідності профілактичних заходів, пошук варіантів розв’язання даної проблеми. ВООЗ розробила глобальну стратегію боротьби з малярією на 2016-2030 роки. Мета стратегії у зменшені кількості випадків захворювання до 2020 року на 40%, а до 2030 року - на 90 %.
Малярія була і залишається однією з небезпечних хвороб. Щороку у світі хворіють на малярію близько 400 млн. осіб, з них до 1 млн. помирає. До 90% всіх випадків малярії припадає на країни Африки. За даними ДУ “ Центр громадського здоров’я МОЗ України”, в нашій державі після ліквідації місцевої малярії у 1960 році, мають місце лише завізні випадки. Більшу частину завізної малярії в Україні складає тропічна малярія, найбільш тяжка клінічно, але безпечна (комарі, що розповсюджені на території України не чутливі до Африканської тропічної малярії). В той же час триденна малярія є епідеміологічно небезпечна, через можливість передачі збудника чутливими до цього виду комарами.
Ця хвороба проявляється схоже на грип. Спочатку можуть початися лихоманка та головний біль. Але іноді вони проявляються слабко і це ускладнює виявлення хвороби, пише УП.
Через добу інфекція починає вражати внутрішні органи розвиватися у серйозну хворобу, яка може закінчитися смертю.
Важливо почати лікування у перші 24 години після прояву хвороби.Якщо ви були (або є) у країнах, де є високий ризик зараження цією інфекцією, і відчуваєте симптоми, схожі на грип – терміново йдіть до лікаря!
Наші новини є у Facebook
Друге – хіміопрофілактика, ліки, від малярії, які можуть терміново допомогти.
Щодо них обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Він порадить, які препарати краще підійдуть у вашій ситуації.
Можливо, варто буде пропити профілактичні препарати ще за тиждень-два до поїздки.
Центр контролю і профілактики захворювань (CDC) рекомендує туристам мати при собі у подорожі ліки для профілактики малярії.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами