Мета кампанії — поширення серед населення інформації про шкоду від кальянного диму, а також нагадування про те, що кальяни заборонені у ресторанах та інших закладах, пише Еспресо.
За даними МОЗ, лише половина дорослого населення України усвідомлює ризики, пов’язані з курінням кальяну. При цьому, за результатами останніх опитувань, близько 2% дорослих є активними курцями кальяну, а серед молоді, що не курить, у віці 14-34 років близько половини пробували його курити.
«Люди, які вживають кальян протягом півгодини-години, отримують в десятки разів більше токсичних і канцерогенних речовин, ніж під час куріння сигарет… Це велика соціально-медична проблема, тому треба оберігати людей від вторинного кальянного диму і контролювати заборону куріння кальяну в приміщеннях», - заявив Отто Стойка, експерт з контролю за тютюном та головний лікар Київського міського центру здоров’я.
Як наголошують у Центрі, не зважаючи на постанову 2012 року, яка заборонила курити кальяни, звичайні та електронні сигарети в закладах ресторанного господарства, станом на січень 2018 року 17,6% перевірених закладів ігнорували цю заборону.
Водночас за даними експертів, з 2017 року Держспоживслужба не проводить перевірки ресторанів за скаргами споживачів щодо куріння у цих закладах, «пояснюючи це колізією в законодавстві».
"Бувають кальяни з нікотином та без нікотину. Основний ризик вживання кальяну у тому, якщо людина вживає кальян з нікотином, вона не може контролювати ту дозу, яку отримує організм. За даними ВООЗ, один сеанс куріння кальяну з нікотином прирівнюється до ста викурених цигарок, - розповіла Укрінформ Катерина Римаренко, фахівець з профілактики споживання тютюну та алкоголю Центру громадського здоров'я МОЗ. - Основний ризик, що пов’язаний із курінням кальянів це, насамперед, - неналежна стерилізація. Якщо ви курите кальян у громадському місці, то маєте розуміти, що колби та трубки, які використовуються, не стерилізуються належним чином. Тобто усі мікроби, зокрема, з організму людей, які до вас курили кальян, вони розмножуються, “живуть” у колбах та трубках. Отже, існує значний ризик заразитися інфекційною хворобою. Наприклад, дуже легко “підчепити” туберкульоз, інфікувавшись мікобактерією туберкульозу. Відповідно кальян — це дуже сумнівне задоволення. ВООЗ та МОЗ України наголошують, що вживання кальянів становить ризики для здоров’я".
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами