Фактично це марне витрачання грошей, але навіть не це головне. Небезпека полягає в тому, що такий тест може дати людині ілюзію захисту - внаслідок чого багато хто дозволяє собі порушувати обмежувальні заходи, наражаючи себе на небезпеку.
Про це пише агентство новин АСС з посиланням на ТСН та BBC.
Так, молекулярний біолог Костянтин Андрєєв, працівник Медичного інституту Північно-Західного університету США зауважує, що наявність антитіл - це лише половина картини у захисті організму від коронавірусу. Адже ще є клітинна імунна відповідь, яку не визначає тест на антитіла. Й імунна відповідь зберігається значно довше.
«У вас може бути низький рівень антитіл, але непоганий захист від вірусу за рахунок клітинного імунітету. А може бути й навпаки. Наприклад, перший укол вакцини може спровокувати різкий сплеск рівня антитіл, але імунітет буде слабким - й зміцніє, лише коли в роботу вступлять інші захисні механізми», - каже експерт.
Читайте також: Дві дози вакцин Pfizer або Astra Zeneca ефективні від штаму Delta, - дослідження
«Тест на антитіла в США практично ніхто не робить, - зауважує Андрєєв. - Страховка його не покриває - на відміну від тестування на сам вірус або щеплення».
Жодна страхова компанія, за його словами, «не платитиме за те, що не має сенсу».
«Сьогодні єдине, що взагалі має сенс робити - з наукової точки зору, - це піти і якнайшвидше прищепитися від вірусу», - висловився професор Школи охорони здоров'я Гарвардського університету Віш Вісванат.
Своєю чергою Андрєєв зауважив, що тести на антитіла важливі для вчених, але не для звичайних людей, адже такий тест не допоможе в діагностиці COVID-19, лікуванні або профілактиці вірусу. А рекомендації щодо періодичної перевірки рівня антитіл він назвав взагалі «нісенітницею».
Як додатковий аргумент проти індивідуального тестування у США називають й інші недоліки цього методу. Наприклад, деякі тести можуть виявити лише антитіла, які залишилися після перенесеної інфекції, але не після щеплення, що лише вносить плутанину й підвищує ризик хибної інтерпретації.
Поради медиків, котрі рекомендують періодично перевіряти рівень антитіл - і, якщо він почав падати, вакцинуватись повторно, вчений закликає не слухати.
«Це повна нісенітниця. Зрозуміло, що комусь хочеться, щоб всі ми тестувалися й прищеплювалися кожні пів року, а краще щомісяця. Але немає таких даних. Це просто бізнес», - запевняє експерт.
Отримуйте новини в Telegram
Нагадаємо, раніше у МОЗ повідомили, що перед вакцинацією від коронавірусу тест для перевірки антитіл до COVID-19 не роблять. Адже їхня наявність не є причиною для відмови від щеплення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами