Як розім`яти свою спину і покращити поставу, не відходячи від робочого місця, радить Галина Якобчук, інструктор з фітнесу.
- Ті перевантаження, які отримує наш хребет через сидячу роботу, швидко переростають у хронічні захворювання. М`язи спини втомлюються – і ми починаємо сутулитися. Під час цього передні відділи міжхребцевих дисків передавлюються, а задні – розтягуються. Через це диски швидко втрачають еластичність і зношуються, - пояснює Галина Якобчук. – Нахиляючись над клавіатурою комп`ютера, ми провокуємо розвиток сколіозу та остеохондрозу. Найбільше страждає від тривалого сидіння за столом хребет у поперековому та шийному відділах, між лопатками. А саме від цих частин хребта залежить кровопостачання мозку – виникають головні болі і запаморочення, шум у вухах, слабкість, погіршуються пам`ять та зір. Аби запобігти всім цим неприємним наслідкам, можна 5-10 хвилин щодня робити зарядку, не відходячи від робочого місця.
1. Сидячи за столом, спину вирівняйте і на вдих повільно нахиліть голову назад, на видих – вперед, підборіддям торкаючись грудної клітини. Повторюємо вправу 5 разів.
2. Виконуємо колові оберти головою по 5 разів у кожну сторону.
3. У сидячому положенні підніміть руки вверх, пальці закріпіть у замок. На кожен видих виконуємо нахили тулуба вправо і вліво почергово по 4 рази. Не забувайте спину тримати рівно, наче хребтом тягнетеся уверх, плечі розведені в сторони, лопатки з`єднані.
Читайте ще: Чи всі можуть займатися йогою. Користь і шкода
4. Сидячі на стільці випряміть ноги, витягніть спину, руки піднімаємо вгору, пальці – у замок. Зробіть вдих, а на видих нахиляємо корпус (однією лінією з руками) вперед-вниз так, щоб грудною клітиною торкнутися ніг, а замком з пальців рук охопити носки. Затримайтеся у цьому положенні до 5 секунд.
5. Встаньте перед столом, поставте на нього кисті рук, нахиліть корпус вперед і прогніться так, щоби відчули, як потягується кожен хребець.
8. Руки, зігнуті в ліктях, покладіть перед собою, пальці рук – у замок, лікті на рівні плечей. На кожен видих виконуємо повороти тулуба вправо і вліво по 10 разів. При повороті намагаємося дивитися на кожен лікоть, що дає змогу напружити м`язи шиї.
- Такий комплекс вправ бажано виконувати двічі на день: перед обідом та наприкінці робочого дня, - радить інструктор з фітнесу. – Це знімить утому, покращить настрій та підбадьорить. Будьте гарними та здоровими!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами