Деякі ліки доцільно завжди носити із собою - у так званій «кишеньковій» аптечці.
«До складу такої аптечки, передусім, мають входити засоби для зняття серцевого нападу або неприємних відчуттів, навіть болю у правій половині грудної клітини. У такому разі допоможе таблетка валідолу або нітрогліцерину, - радить Катерина Садогурська, асистент кафедри фармації БДМУ. – Біль, у тому числі - головний, терпіти не можна. Тому завжди майте при собі кілька таблеток комбінованого знеболювального засобу – цитрамону, пенталгіну, седалгіну, спазмалгону тощо.
Якщо у вас підвищена кислотність шлунка, то у кишеньковій аптечці повинен бути антацидний засіб (ренні, гастал, гавіскон та ін.), при бронхіальній астмі інгалятор сальбутамолу (або аналоги)».
Читайте ще: Як зберігати ліки влітку, розповіли медики
Медики також радять завжди мати при собі антисептичні серветки, стерильний бинт або так званий індивідуальний пакет.
«Ці ліки не займуть багато місця у вашій сумочці, бо не треба носити з собою упаковку. Достатньо відрізати від блістера 2-3 пігулки, - каже Юля Грешко, асистент кафедри фармації БДМУ. - Пам’ятайте, що при будь-якому нездужанні, особливо, якщо воно пов’язане з онімінням, набряками, підвищенням артеріального тиску, прискореним серцебиттям насамперед потрібно не займатися самолікуванням, а звернутись до лікаря».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами