Це можна пояснити найчастішим контактом пальців з холодними середовищами (холод вважається одним із факторів, що провокує напади). Крім температурних умов, існує ще безліч можливих причин. Порушення кровообігу може призводити до деструкції тканин в ураженій ділянці, тому прояви синдрому Рейно не слід залишати без уваги. У більшості випадків вони короткочасні, проте при тяжкому ступені можуть розвинутися ускладнення. Варто звернутися до лікаря за перших симптомів, щоб уникнути наслідків. Найчастіше призначається медикаментозне лікування, яке охоплює препарати, що знімають спазм судин та розріджують кров (щоб уникнути тромбоутворення в ділянках звужень). На сайті https://anc.ua/ представлений великий вибір ліків із таким механізмом дії. Ви зможете придбати там призначені лікарем засоби. Перші симптоми нападів можуть включати відчуття оніміння та похолодання в кінчиках пальців, їх побілення та посиніння. У міру відновлення адекватного кровопостачання шкіра червоніє, з'являється відчуття печіння та поколювання. Такий вигляд має класичний напад.
Залежно від причин виникнення лікарі виділяють дві форми синдрому:
1. Первинний. Розвивається на тлі повного здоров'я. Він пов'язаний зі схильністю кровоносних судин до спазмування — це відбувається під впливом холоду, сильного стресу, зміни температури навколишнього середовища. Ним часто страждають мешканці холодних країн, працівники підприємств, пов'язаних із заморожуванням продуктів. У побуті напади виникають від контакту з холодною водою чи продуктами із холодильника.
2. Вторинний. Проявляється важче первинного, оскільки розвивається на тлі основного захворювання. Хвороба, яка супроводжується порушенням периферичного кровопостачання, значно посилює симптоми під час нападу
1. системна ревматична патологія;
2. ураження артерій;
3. вібраційна хвороба;
4. синдром зап'ясткового каналу;
5. травми.
Підвищують ризик розвитку симптомів шкідливі звички (зокрема, куріння) та вживання деяких ліків.
Для лікування використовуються препарати, що зменшують спазм артерій:
1. блокатори кальцієвих каналів — «Ніфедипін», «Амлодипін»;
2. вазодилататори — «Трентал» (докладніше про механізм дії — за посиланням https://anc.ua/product/trental);
3. альфа-блокатори — «Празозин».
Ця терапія дозволяє уникнути розвитку нападів та підтримувати периферичні судини.
Призначати конкретну схему лікування повинен тільки лікар після проведення ретельної діагностики.
На правах реклами
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами