Лікарі Буковинського державного медичного університету дали кілька порад, як добре почуватися, зберігати молодість, здоров`я та красу. У першу чергу порадили звернути увагу на те, скільки часу триває ваш сон.
- Хронічне недосипання внаслідок добровільного зменшення тривалості сну стає все більш звичним явищем в суспільстві. Ми свідомо позбавляємо себе не тільки приємного, але й такого корисного сну. Американськими вченими було доведено, що наслідком неповноцінного сну є зниження багатьох біологічних процесів в організмі людини, - каже Тетяна Колодніцька, асистент кафедри гігієни та екології БДМУ. - Знижується імунітет: людина, яка спить 7 годин і менше має майже втричі більше шансів захворіти на звичайну застуду, ніж людина з повноцінним 8-годинним сном. Порушується обмін глюкози в організмі, що загрожує виникненням цукрового діабету. Посилюється відчуття голоду і апетиту, що призводить до переїдання і збільшення маси тіла. І, нарешті, хронічне недосипання призводить до емоційної нестабільності. Виявлено, що ділянка головного мозку, яка відповідає за наші емоції, стає гіперреактивною. Таким чином, у цілком здорових людей починають проявлятися емоційні реакції, характерні для різних психічних захворювань. Отже, якісний нічний сон є важливим фактором в підтримці як емоційного так і фізичного стану організму.
Наступний фактор – рух та прогулянки на свіжому повітрі. Виявляється, якщо щодня проходити 2,5 км пішки, то за 2 роки вдасться «спалити» 13 кг надмірної ваги.
Читайте ще: Весняний гіповітаміноз. Що це і як з ним боротися
- Скільки часу ми проводимо сидячи перед екраном комп’ютера чи лежачи на дивані з пультом від телевізора? Скільки надлишкової ваги ми набираємо при цьому? Набагато краще цей час провести на свіжому повітрі. Саме під час прогулянки в організмі синтезується вітамін Д – «вітамін сонячного світла», який забезпечує здоров’я кісток, наші розумові здібності, а також попереджає розвиток онкологічних, автоімунних, серцево-судинних та деяких інфекційних захворювань, - продовжує лікар. - Цікаво, що 6 сходових проміжків між поверхами, пройдених зранку та ввечері, в 3 рази зменшують вірогідність розвитку серцево-судинних захворювань. Тому, йдучи на роботу чи повертаючись додому, краще спускайтеся чи піднімайтеся сходами пішки.
Неабиякої шкоди здоров`ю завдають стреси. Боротися із ними лікарі радять за допомогою звичайного сміху.
- 15 хвилин сміху на день подовжать ваше життя на 8 років! Адже сміх знижує стрес та покращує кровообіг. Під час сміху покращується кровопотік у судинах, завдяки чому судини людини, яка часто сміється, еластичні. А це знижує ризик розвитку серцево-судинних захворювань, - пояснює Тетяна Колодніцька. - Боротися зі стресом можна також співаючи: 9 куплетів улюбленої пісні, проспіваної зранку та ввечері, покращують настрій, а людей старшого віку захищають від нападів стенокардії.
Також сприятливо впливають на серце 10 хвилин молитви щодня. Цікавим є факт, що під час молитов або участі у богослужіннях процеси старіння у монахів сповільнюються.
Розпочинайте свій ранок з усмішки та гарного настрою - і день обов`язково буде вдалим!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами