24 березня 1882 року лікар Роберт Кох відкрив збудника туберкульозу — туберкульозну бацилу, що стало першим кроком на шляху діагностування і лікування небезпечного захворювання.
Туберкульоз – поширене, й іноді смертельне, хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах.
- Туберкульоз зародився майже 70 тисяч років тому
Швейцарські вчені доказали, що туберкульоз з’явився на Африканському континенті майже 70 тисяч років тому. Результати дослідження вони опублікували в науковому журналі Nature Genetics.
Цього висновку вони прийшли, провівши розшифровку геномів 259 штамів палички Коха (Mycobacterium tuberculosis) – збудника туберкульозу. Згодом, ґрунтуючись на отриманих даних, вчені з’ясували, що батьківщиною смертельно небезпечної хвороби є Африка. Крім того, виявилося, що у збудника досить солідний вік – йому близько 70 тисяч років.
Поширенню хвороби і появі мутованих штамів сприяло активне переселення людей.
- У світі майже 10 мільйонів хворих на туберкульоз
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу (МБТ). У світі майже 10 мільйонів хворих на туберкульоз.
Велика частина з них проживає у країнах Азії і Океанії, а також в Індії, Китаї та Африці. Щорічно туберкульоз вбиває більше людей, ніж будь-яка інша інфекція – понад 1,5 мільйона осіб.
- Вакцинація проти туберкульозу є найбільш широко застосованою вакциною в світі
Науковці з усього світу довели, що вакцинація проти туберкульозу є одним з найбільш дієвих превентивних методів у захисті від хвороби. Саме тому вона являється найбільш широко застосованою вакциною в світі.
Щеплення сприяє зниженню інфікованості та захворюваності серед дітей, попереджує розвиток гострих та смертельних форм туберкульозу. Варто зазначити, що серед невакцинованих БЦЖ в період новонародженності, захворюваність дітей раннього віку в 15 разів вище, ніж у щеплених.
- Сонце ефективніше знищує збудник туберкульозу, ніж мороз
Сонце вбиває мікобактерії туберкульозу у часовий період від 7-10 хвилин (прямі промені) до 2-6 годин (розсіяні промені).
При цьому, за температури -23°С збудник туберкульозу не гине 7 років.
- Флюорографія є неефективною для виявлення
Флюорографія є неефективною для виявлення туберкульозу. Про це раніше заявила ексвиконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.
“Ми зараз спілкуємося з лікарями та експертами щодо нових протоколів і профілактики, ранньої діагностики та лікування, щоби вони перейшли на нову сучасну методологію. Флюорографія – неефективний спосіб виявлення туберкульозу, тому ми крок за кроком будемо міняти протоколи і змінювати вимоги”, – сказала вона.
- Туберкульоз – це «хвороба бідних», тому багаті, благополучні люди нею не хворіють
Збудник туберкульозу не розрізняє соціального статусу і з однаковою ефективністю заражає бідних і багатих. Підтвердження тому – численні випадки захворювання в елітних столичних кругах, а також довгий список знаменитостей, які в різний час хворіли на туберкульоз.
Високий темп життя, інформаційний натиск, постійна “нестача часу”, а, отже, нерегулярне і незбалансоване харчування – це усе стресові моменти, які призводять до зниження захисних сил організму і сприяють розвитку захворювання. У той же час, туберкульоз – безумовно, соціальна хвороба, що безпосередньо залежить від способу життя людини та якості харчування.
- Туберкульоз легко лікується
Ця хвороба досі не переможена. Коли з’явилися різні ефективні лікарські препарати, туберкульоз повернувся до людей у своїй новій, стійкій до більшості ліків формі.
У лікуванні туберкульозу найголовніше – чітке дотримання усіх рекомендацій лікаря. Неправильне лікування (нерегулярний прийом препаратів, прийом не усіх, призначених лікарем ліків, раннє припинення лікування) приносить більше шкоди, ніж користі, оскільки воно перетворює легко виліковну форму хвороби у важко виліковний лікарсько-стійкий туберкульоз. Якщо такий хворий заразить когось своїми лікарсько-стійкими паличками туберкульозу, то шанси на лікування у цієї людини теж невеликі. Сьогодні для лікарів-фтизіатрів – це значна проблема!
- Туберкульоз не виліковний
Правильне лікування звичайного (чутливого) туберкульозу майже завжди закінчується повним одужанням. Щодо лікарсько-стійкого туберкульозу, то сьогодні близько 65% хворих від нього виліковуються.
- Від вакцинації немає ніякої користі, а всі ліки від туберкульозу – отрута
Науково доведено дієвість вакцинації проти туберкульозу, саме тому вона являється найбільш широко застосованою у світі.
Ліки від туберкульозу нічим не відрізняються від інших медичних препаратів, тому, звісно, можуть призвести до появи побічних реакцій. Проте якщо туберкульоз не хворий помирає.
Самі по собі ліки від туберкульозу отрутою не є, а лікування має проходити під постійним наглядом лікаря.
- Туберкульоз можливо повністю вилікувати народними методами
Навіть сучасні лікарські заходи не дають можливість вилікувати лікарсько-стійкий туберкульоз у 100% випадків. Народні методи не здатні вилікувати цю хворобу, вони можуть лише притупити її прояви.
Туберкульоз без лікування – це некерована хвороба, і лише протитуберкульозні ліки можуть її зупинити.
Джерело: Рубрика
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами