В Україні активно поширюється продаж та виготовлення нелегальних медичних препаратів, які можуть не допомогти вилікуватися, а навпаки – погіршити ситуацію, про це повідомляє ТСН.
Саме на вартості сильних препаратів грають тіньові ділки, пропонуючи вам купити ці ліки дешевше. І їх поліція періодично ловить.
Понад два років група зловмисників дурила смертельно хворих. Для багатьох це були останні гроші і останній шанс вижити, але замість ліків їм привозили гарно упаковану і пофарбовану фальшивку. Вилучені препарати мали б врятувати чиюсь маму від раку, чийогось тата від туберкульозу, якусь дитину від гепатиту.
Скільки людей встигли потрапити на цих торгівців смертю? Ви будете шоковані. Нарватися на запаковане "ніщо" в пігулці чи ампулі можна будь-де. Будь-коли. І будь-хто. Ось ще вчора ліки були в кожній аптеці, а сьогодні чиновники знайшли якісь проблеми у їх документах.
Пацієнтів покинули викручуватись самих. І аферисти, яких треба називати вбивцями, цим скористались. Кожен десятий препарат у країні, як наша, – за даними ВООЗ за 2017 рік – це фальсифікат. У світі від нього помирають сотні тисяч людей щороку.
На заборах біля онкоцентрів – сумнівні оголошення. В інтернеті – цілі нелегальні аптеки. В одну з них ми зателефонували. З одного боку – контрабандисти рятують життя Юлії. З іншого – вона не здатна перевірити, за що віддала десятки тисяч. Бо це, як виявляється, не входить до компетенції чиновників. Простою мовою — їм начхати. Якщо підсунуть зіпсований в дорозі препарат або взагалі пустушку.
"Везеться контрабанда і на кожному етапі на все закриваються очі. Всі отримують бабло, і у Верховній Раді є покриття цих людей. МОЗ займається зараз тим, щоб якомога прозоріше це все робити", - розповіла волонтерка Ольга.
Читати ще: Лікарні Буковини отримають безоплатні ліки для пацієнтів із вірусним гепатитом С
Неякісні ліки везуть не тільки з-за кордону. Пакувати фальсифікат можуть прямо в Україні. Кілька років тому підпільну лабораторію облаштували у вигляді ферми. І поруч із гусками і качками знайшли повні мішки підробних пігулок. Вже готових до продажу. У кращому випадку вони — з крейди. У гіршому — це може вас добити.
Тому, поки ми будемо чути від чинних за наші ж гроші інстанцій, що наші проблеми не входять у сферу їх компетенцію - вчимося все перевіряти. Кожен препарат. Навіть найпростіший.
Читати також: Українці витрачають на ліки $73 на людину в рік - дослідження
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами