Хірург Олександрівської клінічної лікарні Києва та марафонець Катерина Цесельська зауважила, що біг у неймовірну спеку не принесе користі ні досвідченим бігунам, ні початівцям, пише ІА АСС з посиланням на 24 канал.
Влітку вона радить переглянути свій графік, і вирішити, що більше подобається – світанки чи захід сонця. Відтак, змістити максимально свої тренування або на ранок, або на вечір, коли сонце не таке активне. За її словами, вранці бігати варто до 10 години, а ввечері – після 20:00.
Також вона відзначила: якщо є необхідність побігати вдень, треба обирати тінисту місцевість – парк чи ліс. Тобто, щось, де не буде прямих сонячних променів.
Лікарка наголосила: якщо в людини є якісь проблеми зі здоров’ям, хронічні захворювання, проблеми з серцем, то не варто починати бігати в спеку.
«Треба спочатку проконсультуватися з лікарем, отримати повну інформацію про стан здоров'я. І вже потім працювати над тим, що ми наїли за карантин», - додала вона.
За словами Катерини Цесельської, часто початківці виконують всі ті дії, які можуть призвести до теплового удару, яким і небезпечний біг у спеку.
- Першою помилкою може стати те, що бігуни виходять на пробіжку, коли на термометрі 25-35 градусів тепла;
- Неправильний одяг – те, що для новачків є найбільшою помилкою. Це натуральні тканини, які швидко поглинають вологу, весь піт, тому вони не випаровують цю вологу і призводять до перегріву організму;
- Недотримання питного режиму. Новачки часто забувають, що пити треба не тільки до і після тренування, а і під час. Крім цього, треба збільшувати об'єм рідини, спожитої щодня під час занять будь-яким спортом. У спеку до стандартних 30-40 мілілітрів на кілограм ваги тіла варто додавати 500-1000 мілілітрів води.
Читайте ще: Навіть короткі пробіжки зменшують ризик передчасної смерті. Висновок вчених
Лікарка Олександрівської клінічної лікарні пояснила: після тренування потрібно, щоб пульс знижувався поступово. І додала, що необхідно завжди слідкувати за пульсом. Зокрема, якщо мовиться про біг у спеку – надзвичайно важливо не виходити за його допустимі норми.
«Це для кожного індивідуально. Треба спочатку все взнати, потім починати бігати», – зазначила Катерина Цесельська.
Також вона зауважила, що завжди має бути розминка перед тренування, під час якої йде підготовка тіла до занять бігом. Це легкі розминання всіх суглобів.
Потім біг – власне, тренування. І обов'язково має бути заминка: або легший біг, або дуже швидка ходьба протягом 5-10 хвилин.
Наші новини є у Facebook
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами