Перше похолодання, темні ранки, холодні дощі, холодна квартира, холодний офіс - все це ознаки того, що настає довга холодна пора року.
Організм починає перелаштовуватись, і ця адаптація зазвичай не обходиться для нього без стресу.
Пʼять порад, які допоможуть із цим, пише Медіа агентство АСС з посиланням на gazeta.ua.
Більше сезонних овочів і фруктів, наприклад: гарбуз, кабачки, броколі, коренеплоди, яблука, виноград, гранат, кизил.
Приправляйте їжу натуральними спеціями, особливо гострими (якщо немає протипоказань), адже вони посилюють кровообіг і допомагають зберегти температуру природним чином.
Щоб не переїдати, між прийманням їжі зігрівайтеся теплими напоями: трав'яний чай, імбирний, зі спеціями.
Намагайтеся з'їдати 1-2 порції білкової їжі на добу (морська риба, птиця, яйця, бобові, тофу, гриби).
Їжте більше правильних жирів, адже вони - джерело ситості. Наприклад, оливкова олія, гарбузове насіння, горіхи (крім арахісу і кешʼю).
Додайте до свого раціону теплі овочеві супи та не зловживайте алкоголем.
Намагайтеся напрацювати собі режим дня. Не обовʼязково дотримуватися його похвилинно. Але намагайтеся лягати спати в один і той самий час, приблизно в однаковий час прокидатися і не влаштовувати собі «посиденьки» до самого ранку у вихідні. Адже недосип може стати причиною загострення хронічних хвороб, уповільнює розумову активність і є джерелом зайвого стресу.
Також варто привчити організм до регулярного харчування. Обовʼязково робіть перерви на роботі та в навчанні, міняйте різні види активності протягом дня. Режим дає певне відчуття стабільності, через яке організму не треба постійно бути в стані готовності.
Отримуйте новини в Telegram
Не забувайте хоча б раз на рік (а краще на пів року) відвідувати свого лікаря. Це необхідно для того, аби точно знати, які процеси відбуваються в організмі, чи немає нових хвороб або хронічних загострень. Також не завадить робити аналіз крові, аби знати, яких вітамінів та елементів організму може бракувати.
Але в жодному разі не займайтесь самолікуванням.
Серед провокаторів, які загострюють головний біль під час змін погоди - безсоння, стреси, алкоголь, кава, занадто гостра та жирна їжа. Для цього пийте чай та чисту воду, відвари шипшини. Гуляйте на свіжому повітрі, намагайтесь не перепрацьовувати й уникати емоційних навантажень.
Зменшити головний біль також допоможе ароматерапія (лаванда, мʼята, розмарин) і ванни з оліями хвойних.
Спробуйте робити масаж лобних, скроневих, потиличних мʼязів, шиї.
Не забувайте хоча б 20-30 хвилин на день приділяти фізичним вправам та розминці. Розробіть собі комплекс практик, які вам точно не нашкодять і не будуть викликати почуття повного виснаження.
Також не забувайте про прогулянки в хорошу погоду. Якщо не можете бігати - не бігайте. Але хоча б 15-30 хвилин пішої прогулянки теж підуть на користь.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами