На жаль, період застуд та грипу є майже неминучим для вагітних жінок. І це проблема, адже лікування при особливому стані жінки мінімальне та повинно підбиратися особливо обережно.
Найкраще не допустити тяжких станів та вакцинуватися. Однак, навіть вакцинація попри те, що вважається ефективним засобом профілактики грипу, не може захистити стовідсотково. Тому, вагітні жінки особливо уважно повинні дбати про свій стан, пише 24 канал.
ГРВІ та грип – це гострі респіраторні вірусні інфекції, різниця полягає у тому, що збудниками захворювань є різні штами вірусу.
Грип розпочинається раптово і гостро, а ГРВІ навпаки поступово та з відчуттям загального занедужання.
ГРВІ та грип не лише неприємні стани, а й небезпечні для вагітної жінки. Адже її організм у період вагітності зазнає серйозних змін, а імунітет різко знижується.
Вагітні вдвічі частіше хворіють на ГРВІ та на грип, ніж невагітні жінки. Захворюваність на грип у вагітних в період пандемії збільшується у 8-17 разів.
Окрім підвищеної чутливості вагітних до вірусів, у них частіше спостерігаються тяжкі ускладнення та складні форми інфекцій. Можуть порушуватися функції ендокринної системи.
Це вкрай небезпечно не лише для організму мами, а й для життя майбутньої дитини. Звичайне ГРВІ чи грип можуть стати причиною вроджених недуг чи каліцтв.
Ступінь тяжкості хвороби зростає пропорційно терміну вагітності. Дослідження свідчать, що у тих жінок, які хворіли на грип в період вагітності, частіше спостерігалися ускладнення під час пологів, ніж у вагітних, які не хворіли на грип.
Найчастішим ускладненням грипу під час вагітності є синдром втрати плоду. Частота подібних випадків 20-25% при ускладненнях грипу.
Більшість засобів, які призначають для лікування вірусної інфекції у звичайному стані, є протипоказаними майбутнім мамам.
Варто пам'ятати, що ГРВІ чи грип у вагітних не можна лікувати застарілими способами: парити ноги, приймати гарячу ванну, вигріватися чи кутатися в ковдру, щоб "пропотіти". Такі способи можуть призвести до плачевних наслідків як для мами, так і для малюка.
Тому найкраще запобігати сезонним нездужанням, лікувати найменші прояви застуди, вакцинуватися проти грипу, використовувати засоби профілактики.
Читайте ще: В Україні породілля померла від грипу
Необхідно пам'ятати, що вагітні жінки знаходяться в групі ризику. Відтак, якщо жінка знає, що у її оточені є люди, які хворіють ГРВІ чи на грип, це вже показання до профілактики.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами