Цього тижня ризик виникнення алергії в Україні залишиться помірним та високим, особливо – на Заході та Північному Заході країни. Про це повідомляє УНН з посиланням на дані Європейської аероалергенної мережі. Головним чином через те, що дощів прогнозують менше і суха погода сприятиме підвищенню концентрацій пилку злаків у повітрі.
Окрім пилку злаків, у повітрі у низьких концентраціях реєструватимуться пилкові зерна рослин родини амарантових (лобода, щир, амарант), подорожника та щавлю. Алергенність пилку усіх цих категорій рослин вважається помірною. За даними молекулярної діагностики, до кожного з цих алергенів в Україні чутливі від 3 до 5 % сенсибілізованих осіб.
Низькою є й алергенність пилкових зерен липи, яка також цвіте в Україні. До того ж, концентрації цього пилку у повітрі невисокі, адже липа, на відміну від більшості рослин-алергенів, запилюється комахами і має клейкий, нелетючий пилок.
Читайте ще: Алергія на сонце: причини, симптоми та способи усунення
У низьких та помірних концентраціях у повітрі реєструється й пилок настінниці.
А от біла акація, яку правильно називати робінією, безпечна для хворих на поліноз пацієнтів. Алергенність пилку цієї рослини вважається дуже низькою.
Неалергенний і пилок рослин родин гречкових та хрестоцвітих, які цвітуть просто у вас під ногами. Безпечні для хворих на поліноз і великі пилкові зерна сосен та ялин, концентрація яких буде помірною.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами