В НБУ підкреслили, що панічні настрої серед українців, через відчуття, що доступ до готівки не такий вже й простий, випливає в бажання сформувати її запас, пише Медіа агентство АСС з посиланням на 24 канал.
Збільшення ліміту зняття готівки
Також НБУ звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження «банкоматного національного роумінгу». Тобто встановлення єдиного розширеного ліміту на зняття готівки у банкоматах для карток всіх українських банків.
«Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи. Це допоможе громадянам сформувати певний запас готівки на випадок, коли через відсутність електрики та зв’язку немає можливості розрахуватися платіжною карткою», – поділився регулятор.
Читайте також: Зігрітися, зарядити гаджети, випити чаю: на Буковині розширили перелік Пунктів Незламності
Банк незламності
Для того, щоб не було дефіцити готівки НБУ разом з банками відпрацьовує створення національної мережі з близько 1000 відділень, які точно працюватимуть у блекаут — так званий «банк незламності» або power banking.
«Першими до реалізації цього плану були долучені 14 системно важливих банків, до них активно долучаються інші банки. Кількість таких відділень банків постійно збільшується, адже банки продовжують монтувати обладнання для забезпечення безперебійного електроживлення та зв’язку», – розповіли в НБУ.
В НБУ також звернулись до керівників обласних військових адміністрацій з ініціативою розмістити банкомати та платіжні термінали в частині стаціонарних Пунктів незламності. Центробанк зазначив, що це дозволить збільшити кількість місць, де громадяни, на додаток до відділень банків, зможуть за потреби зробити безготівкові перекази або отримати готівку.
Де крім банкоматів можна отримати готівку
Отримати готівку українці можуть не лише в банках та банкоматах, але й на касах магазинів, аптек та АЗС під час розрахунків платіжною карткою. Також можна зняти готівку з карти через Укрпошту та «Нову Пошту», звернувшись до будь-якого відділення поштового оператора.