Я зателефонувала на базу відпочинку, щоби попередньо поцікавтись умовами та цінами, які будуть у липні. А мене втішили: "Що вам розповідати -- путівок на високий сезон (друга половина липня -- перша половина серпня) уже й так немає", пише газета "Експрес".
Отже, що де і по скільки -- яка цінова політика морського сезону-2017?
Читати ще: 5 курортів західної України, які кращі ніж море
Одеса -- перлина біля моря
Спершу я спробувала пошукати пансіонат чи базу відпочинку із харчуванням у місті -- і дешевше, ніж 600 гривень з людини, не знайшла. За 700 гривень з людини (якщо це санаторій) -- то ще включені якісь лікувальні процедури. Це якщо два тижні -- то 10 000 тисяч із людини, для дітей діє мінімальна знижка. Для моєї багатодітної сім'ї -- це понад 50 тисяч гривень за два тижні. І це ще, не рахуючи дороги, морозива, пива, креветок, сувенірчиків, екскурсій, дискотек чи аквапарку... За такі гроші, як на мене, десь за кордоном можна гарно відпочити. Шукаю приватний сектор, ну, щоб самому варити.
Від 300 -- 400 гривень за однокімнатну квартиру на добу далеко від моря -- до пляжу потрібно їхати декілька зупинок. Квартири в багатоповерхівках, але близько до моря -- від 600 гривень за однокімнатну. Мені хочеться приватного будиночка. Щоб і подвір'я, і гойдалка, і мангал, і альтанка, обвита виноградом. І такого в Одесі достатньо -- від 2000 -- 3000 тисячі за добу.
І це не триповерховий котедж, а невеличкий будиночок. Зате є кондиціонер, вай-фай, холодильник і кухня. Та не готова я заплатити понад 30 тисяч за те, що в мене "туалет в номері та тепла вода" -- та ще й з баняками бігати, їсти варити. І варіант кафе -- теж не моє. 100 гривень лише за обід з людини -- це вже занадто. А ще, кажуть, у черзі півгодини стояти треба.
Ще трішки опускаємось на землю -- дачний масив, 50 хвилин від центру Одеси. У парку багато воєнної техніки, по якій можна лазити дітям. А ще атракціони, батути, ятки з морозивом та столики, де пиво наливають.
Самі дачі розміщені на самісінькому пляжі: від балкону до моря 5 метрів! Але ж дача -- то є дача: будиночки з фанери, тирсоплити та інших вкрадених у радянські часи будматеріалів...
І меблі там переважно старі. За таку дачку (але окрему) -- приблизно 1000 гривень у добу. Номер на 3 -- 4 особи у високий сезон буде коштувати 600 -- 700 гривень.
Затока
"Якщо говорити про центр Затоки -- то так, там дуже багато людей, але пляж надзвичайно широкий, тому місце є завжди. І не тільки для килимків і лежаків, але й для того, щоб у волейбол побавитись, чи пляжний футбол, -- розповідає Володимир, який здає кімнати в своєму будинку. -- На пляжі не надто чисто. Хоча прибирають, але самі ж туристи протягом дня і смітять. Є менш людні пляжі -- це окремі пляжі санаторіїв, пансіонатів, баз відпочинку.
У Затоці та сусідніх селах їх сотні. Але ціни... 600 гривень з людини без їжі, а якщо хочете, щоб вам варили -- мінімум 250 за триразове харчування. Приватний сектор -- не менше як 200 гривень із людини. За такі гроші -- туалет на вулиці або на поверсі. Від 300 -- умови трішки пристойніші. Якщо ще й басейн на подвір'ї -- то не менше як 500 гривень з особи (без їжі)". А якщо ще далі? Лебедівка, Курортне, Сергіївка -- це вже далеко за Бєлгород-Дністровським -- понад 100 км від Одеси. 100 -- 150 гривень з людини за ліжко-місце у фанерному будиночку, у якому, крім ліжка, тумбочки й стола немає нічого. Вигоди, звісно, на вулиці. Зате на базах гарні території, і в їдальні добре годують -- 150 -- 200 гривень за день. Два роки тому за такий будинок із вигодами на базі ми платили 500 гривень, цьогоріч -- 1000. "До нас так за радянських часів не їздили, коли навіть путівки безплатно давали, -- каже директор однієї з баз. -- Є попит -- піднімаємо ціни. Уся Лебедівка -- це по суті перша лінія -- це старі бази".
Вам буде цікаво: Безвіз наступає: найбюджетніші європейські країни для візиту цього літа
Коблево
Це навіть не Одеська область, а Миколаївщина. Ціни тут трішки нижчі, ніж у Затоці, але теж не дешево. Мені порадили одну базу, на території якої є аквапарк, і для тих, хто відпочиває на ній -- вхід безплатний. Але й тут ціни не тішать -- двомісний номер без харчування щонайменше 1200 гривень, із видом на море -- від 1500. Ну мені (для двох дорослих і 4 дітей, яким знижки не дають) викласти такі гроші просто не реально. Але навіть якби замовляти на двох -- це все ж набагато дорожче, ніж Єгипет чи Туреччина.
Чи не краще туди? Скромніші бази просять 150 гривень з людини на добу, такі ж гроші просять місцеві за приватний сектор. Новозбудовані будинки здаються дорого -- від 1000 за номер без харчування. Азовське море Генічеськ, перша лінія, фанерний будиночок (швидше сарай) і -- вигоди на вулиці. Торік друзі за 4-місний номер платили 280 гривень (по 70 за добу з людини). Казали, що в приватному секторі можна було й по 50 знайти -- але далі від моря. Я зателефонувала до тих самих господарів, що минулого року брали по 70 -- сказали, що не менше як 100 гривень, а у високий сезон, мабуть, по 120 будуть брати. Тобто будка 3 на 3 метри із 4 ліжками -- 480 гривень за добу. І кухня (плита і стіл) -- на вулиці, під навісом.
Херсонщина
Скадовськ, Лазурне, Залізний Порт -- купа баз, а ще більше -- приватного сектору. Тут неважко знайти ліжко-місце за 50 -- 70 гривень, щось краще -- від ста. Середня ціна в пансіонатах -- 300 -- 350 гривень із харчуванням у корпусах (де є санвузол), або на 50 гривень дешевше -- у будиночках, де вигоди на вулиці. Але особливістю відпочинку на Херсонщині є те, що там можна побувати лише... раз і більше не хочеться -- на кожному кроці "совок".
Поки я обирала куди поїхати -- почались канікули. А це означає, що немає ні репетиторів, ні домашнього завдання, ні гуртків та секцій. І куди їхати? З українськими зарплатами, схоже, у більшості із нас одна дорога -- на дачу, на город.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами