«В минулому році ми нейтралізували понад 4.5 тисячі кібератак та критичних кіберінцидентів. В цьому році маємо вже 550 кібератак. Тобто, рф продовжує тримати той самий темп атак. Основні об’єкти - це об’єкти логістики, енергетики, транспорту, військові об’єкти», - сказав він.
Кіберармія рф складається з кадрових співробітників розвідних управлінь, підкреслив Вітюк. Всі найсерйозніші атаки здійснюють саме вони. Вони атакують Україну з 2014 року, вони мають необмежене фінансування, бо цьому питанні рф приділяє достатньо високу увагу.
Також до кібератак підключаються фінансово вмотивовані групи, які працюють на спецслужби. Це робиться для масовості атак. Вони поєднують кібератаки з інформаційними атаками, а також з ракетними обстрілами. Тобто, пояснив Вітюк, коли йдуть ракетні обстріли об’єктів енергетики, одночасно для посилення ефекту проводять і кібератаку.
Вітюк зауважив, що «сьогодні Україна перетравлює в собі ворожий кіберпотенціал рф. Це добре розуміють наші партнери», - сказав він.
Він уточнив, що, зокрема, в НАТО розуміють: якби український кіберзахист впав, то далі кібератаки пішли б на захід, а такого досвіду реагування, який маємо ми, у них немає. Тому більшість світових ІТ-гігантів, топових компаній з кібербезпеки допомагають Україні, сказав Вітюк.
Отримуйте новини в Telegram
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами