Зокрема, на Батьківщині опинилася родина Даниловичів. Матір пʼятьох дітей Анжела за майже три роки окупації так і не отримала російські документи. Через це окупанти називали її «емігранткою». Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Українську правду.
Росіяни змушували жінку віддати синів до школи, погрожуючи «провести іншу розмову». Родина кинула все майно в окупації, щоб врятувати дітей від примусової русифікації.
Додому повернулися й троє 17-річних підлітків: Матвій, Олександр і Максим. Матвія та Олександра окупанти змусили отримати російські паспорти, після чого їм вручили повістки до армії.
Максима росіяни викрали з дому і в наручниках доставили у військкомат, де змушували підписати контракт. Після звільнення хлопець переховувався у бабусі.
З окупації вивезли також 16-річного Юрія і його матір Юлію. Жінка працювала вчителькою, тому окупаційна влада постійно тиснула на неї й вимагала співпраці.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Вдома опинилися й 8-річний Данило разом із мамою. Хлопчик зазнавав булінгу від інших дітей за те, що він українець. Одного дня Данило прийшов додому з розбитою губою та синцями - тоді родина й вирішила виїжджати.
Повернулася до України й Аліса Цушко, яка народила доньку вже під час повномасштабної війни, але брати на неї російські документи не хотіла. Жінка оформила дитині українське свідоцтво, через що наступні півтора року в окупації для неї були жахливими. Лікарі відмовлялися навіть проводити дівчинці профілактичні огляди та робити щеплення.
На Батьківщину повернули також 12-річного Андрія і 7-річну Мію. Їхня мати померла, тому окупанти відправили дітей у притулок. Їх готували до усиновлення у російську сімʼю, змушували співати пісні про «Ростов і Донбас», а також водили на уроки, де навчали розбирати автомат. Окупанти відібрали у дітей телефони та ізолювали від рідних. Наразі дітей возз’єднали з їхньою рідною тіткою.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами