Серед них рятівником українців зараз став генератор. Зараз досить популярними є бензинові потужністю 5-10 кВт. Такі обирають для приватного сектора. Вони дешевші, простіші у користуванні. Тобто можуть самостійно швидше ввімкнутися та вимкнутися, коли зникає світло. Але бензинові споживають більше пального. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на видання Газета.ЮА
Дизельні більш потужні, але вони, відповідно, дорожчі. Їх здебільшого обирають для підприємств та виробництв. Для промисловості чимало запитів на генератори, потужністю від 30 до 100 кВт і від 100 до 500 кВт.
Отримуйте новини в Telegram
Газові генератори часто йдуть у поєднанні, коли можна окремо доставити балон на газ чи бензин. Крім того, є так звані генератори-портативники, які приєднуються до газової труби. При їх використанні потрібно перевіряти, аби все було герметично, інакше наслідки навіть найменшої аварії можуть бути серйозні.
Також генератори можна розділити на дві групи з огляду на кількість фаз:
– однофазні видають напругу до 220–230 вольт, якої вистачить для того, щоб заживити звичайні побутові прилади;
– трифазні здатні генерувати напругу 220/380 вольт і видавати стабільний струм без "стрибків". Такі генератори застосовуються під час енергопостачання приватних будинків, виробничих об'єктів.
Практично всі сучасні моделі генераторів мають вбудовану систему стабілізації напруги (AVR), яка захищає підключені прилади від перепадів струму.
Бензиновий генератор, потужністю 3 кВт, коштуватиме приблизно 25 тис. грн, на 5 кВт вже обійдуться в середньому у 50 тис. грн. Якщо потужність 7-8 кВт, ціна становить 60-80 тис. грн. Дизельні генератори значно дорожчі – потужністю 5 кВт коштують близько 80 тис. грн, а на 7 кВт – від 100 тис. грн і більше.
Правила експлуатації завжди вказані в інструкції до генератора – у кожного вони індивідуальні. Однак є загальні умови поводження з приладом.
Генератор не варто перекидати (якщо це бензиновий), запалювати біля нього будь-що, розміщувати його, напркилад, у котельні. У разі прориву труби генератор затопить, це також струм, тож якщо поблизу буде людина, вона постраждає.
У квартирі генератор має бути у такому місці, щоб був вихід на відкрите повітря, інакше через вихлопні гази мешканці можуть вчадіти. Якщо вирішуєте поставити генератор у гаражі, тоді обов'язково потрібно забезпечити вентиляцію приміщення.
Також потрібно пам'ятати, що генератор відкритого типу (такими є всі бензинові) не можна розміщувати під відкритим небом. Має бути певне накриття, аби на нього не потрапляв дощ, сніг, в іншому разі виникне ерозія, і генератор згорить.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами