Сьогодні, 24 березня, о 20:30 весь світ долучиться до акції Година Землі, яка спрямована на те, щоб показати свою небайдужість до майбутнього планети. Рівно на 60 хвилин пропонується вимкнути всі електричні пристрої.
У кожного з нас у домі є безліч електроприладів. Причому деякі з них працюють чи не цілодобово. Що робити, щоб зекономити електроенергію, заощадити гроші та допомогти екології нашої планети, пише радіо Максимум.
Звичайні лампи розжарення вже давно не в тренді, тому потрібно нарешті їх позбуватися. Гідною заміною для них будуть LED-лампи, які споживають в середньому в 5 разів менше електроенергії.
Усі наші ноутбуки, комп'ютери, смартфони та планшети вимагають живлення, але не всім воно потрібне цілодобово. Тому, якщо ви не користуєтесь комп'ютером – вимкніть його з розетки. Стосовно ноутбука – не забувайте про його мобільність, а отже – відсутність залежності від мережі. Витягайте блок живлення та використовуйте вбудований акумулятор. Також намагайтесь не залишати ваші смартфони на зарядці на цілу ніч.
Читайте ще: Студенти-медики навчали школярів берегти планету
Прискіпливо обираємо нову техніку
Якщо вам потрібно придбати нову пральну машину, посудомийну машину або холодильник – звертайте увагу на клас енергоспоживання. Чим він вищий, тим менше електроенергії пристрій буде споживати, а отже – ви будете економити та дбати про екологію.
Не лінуйтеся проводити процедуру декальцинації (очищення від накипу) в чайнику, пральній машині та іншій техніці. Відсутність накипу продовжить життя вашим пристроям, а також зекономить електроенергію.
Цим пристроєм ми користуємось щодня, але не замислюємось, що він теж може споживати більше електроенергії, якщо щось піде не так. До прикладу, рекомендується регулярно розморожувати пристрій. Також не забувайте, що він повинен стояти явно не біля батареї, яка буде його гріти та "змушувати" працювати на повну.
Ці пристрої працюють добре та ефективно лише тоді, коли вони не перенаповнені. Надлишок одягу в пральній машинці не лише може вивести з ладу пристрій, а й стати причиною споживання на 10% більше електроенергії. Ще одна порада: прання при 30 градусах Цельсія вимагає на 35% менше електроенергії, ніж прання при 40 градусах.
Вам буде цікаво: У Чернівцях цими вихідними на годину відключать зовнішнє освітлення
Економне прасування
Якщо ви прасуєте чи не кожну річ, то навчіться робити це з розумом. Передусім посортуйте речі: важкі, легші та ті, які можна прасувати при низькій температурі. Якщо ви не перевантажували пральну машину – більшість вашого одягу не буде мати сильних складок, що дозволить полегшити процес прасування. Легкий одяг, до слова, прасуйте при вимкненій прасці, адже її поверхня зберігатиме свою температуру щонайменше протягом 10 хвилин.
Такий пристрій дозволить вам економити вдвічі. З 23:00 по 7:00 буде вмикатися друга (нічна) зона, яка буде працювати на ваш гаманець. Тому, якщо ви користуєтесь хлібопічкою, мультиваркою, посудомийкою та пральною машиною – встановіть собі двозонний лічильник і вмикайте пристрої перед тим, як іти спати.
Якщо у вас є можливість – встановіть сонячні панелі, які будуть живити вашу оселю електроенергією. Звичайно ж, у наших реаліях повністю покладатися на енергію Сонця не варто, але ігнорувати її теж не слід.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами