Споживання тримається на найвищому за літо рівні. Вечірній максимум споживання 23 серпня був усього на 3% нижчим за літній рекорд 21 серпня, навіть попри зменшення температури на 4°C.
Тому «Укренерго» для покриття попиту застосовувало з 18:00 до 22:00 аварійну допомогу з енергосистеми Польщі та Румунії. Її загальний обсяг склав 1800 МВт-год.
У компанії наголосили, що аварійна допомога не є комерційним імпортом — це останній і найдорожчий захід екстреного реагування для балансування енергосистеми, який не вимагає відключення споживачів.
Основна причина її застосування — дефіцит електроенергії в енергосистемі через великий обсяг пошкоджень на теплових та гідроелектростанціях. Також триває активна ремонтна кампанія на атомних електростанціях, які готуються до роботи на максимальній потужності взимку.
«Обсягів імпорту, який зараз надходить в українську енергосистему з Європи й формується в рамках функціонування ринку електроенергії, не вистачає для покриття різниці між збільшеним споживанням та обмеженими можливостями виробітку на електростанціях», — пояснила компанія.
В «Укренерго» наголошують, що споживачі можуть допомогти українській енергосистемі. Для цього потрібно ощадливо споживати електроенергію:
- охолоджувати приміщення не нижче 23˚С;
- вимкнути потужні електроприлади або користуватися ними по черзі;
- переносити користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
- вимикати світло, коли виходите з приміщення.
Читайте також: Про можливі блекаути, нові графіки та хто буде зі світлом: інтерв'ю з головним енергетиком Чернівецької області
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами