Нова інтерпретація вінка 2016 уже крокує світовими подіумами.
Дівчата Наддніпрянщини ні сном, ні духом не знали, що таке уплітка. А от гуцулки пряли вовну, поки не придумали, що цими нитками можна заплітати коси та вигадувати усілякі оздоблення для зачіски.
Колись на Гуцульщині та Бойківщині дівчата використовували уплітки — сплетені у вигляді кіс, скручені вовняні нитки червоного кольору, їх вплітали у коси і в кінці об’єднували в одну велику китицю, що звивалася майже до землі, повідомляє сайт UA Modna.
Гуцулки прикрашали свої уплітки мідними бляшками або декоративними ґудзиками. Найчастіше уплітки укладали навколо голови декілька разів у вигляді вінка. Розділяли волосся надвоє і плели дві коси, вплітаючи уплітки. Після чого коси укладали на голові та обплітали їх густо червоними нитками (поплітки) так, що з-під ниток не було видно волосся. Кінці стрічок з нитками звисали вільно вниз до плечей. Усю зачіску прикрашали зверху ще й живими квітами – закосичували. Волосся над чолом змащували медом.
На Івано-Франківщині до кіс прив’язували цілі жмути червоної, рідше різнокольорової вовни, яку опускали на плечі.
Культовий український фільм "Тіні забутих предків" режисера Сергія Параджанова, за однойменною повістю Михайла Коцюбинського, у найменших деталях показує зачіску нареченої з упліток.
Бум на богемний стиль, про який писали найвідоміші модні журнали, а дизайнери втілювали їх на подіумних доріжках, далі крокує планетою. Вінок, звичайно, менше любити не стали, але почали шукати нові інтерпретації.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами