Постанова уряду затверджує «Порядок розгляду фактів пропаганди «русского міра» через релігійні організації». В документі повідомляється, що пропагандою «русского міра» є поширення ідеології, яка суперечить національній безпеці України.
Розгляд проводиться за ініціативою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) або ж на підставі звернення органів влади, громадян чи організацій.
Отримуйте новини в Telegram
У разі виявлення ознак російської пропаганди, ДЕСС видає наказ про формування групи для вивчення питання. До групи входять працівники ДЕСС, а також, якщо є така необхідність - співробітники інших державних органів та наукових установ.
Група бере до уваги інформацію з публічних реєстрів, ЗМІ, експертиз, відкритих джерел, отримані від органів влади чи громадськості. Якщо необхідно - призначається релігієзнавча експертиза, яка триває не більше 30 днів.
У разі фіксації неодноразових фактів російської пропаганди, ДЕСС затверджує відповідний висновок. Наказ із висновками публікується на сайті ДЕСС та надсилається релігійній організації протягом трьох днів.
Однією з основних ознак поширення «русского міра» є обґрунтування необхідності відновлення євразійського імперського простору, в якому немає місця для незалежної України. Такий простір буде існувати під егідою російської федерації.
Також до такої пропаганди відноситься представлення так званої «спеціальної військової операції» як «священної війни» та «протистояння бездуховному, безбожному Заходу». Крім того, агітатори «русского міра» виправдовують територіальні претензії та російську військову агресію, знищення суверенітету і територіальної цілісності України. При цьому вони апелюють до спільної історії, релігійних традицій, мовної спорідненості, історичної пам’яті.
При цьому в постанові уточнюється, що використання таких ідей задля наукового дослідження, освіти та проведення аналітики не вважається пропагандою, якщо не має агітаційної мети.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами