Час від часу знамениті кінокомпанії наважуються на ризиковану справу. Вони вирішують перезапустити свої старі проекти, які були популярними, скажімо, років 20 тому. А ризикована ця справа, бо з виходом оновленого фільму звідусіль обов’язково почується бухтіння.
Мовляв, що ви зробили з нашими улюбленими героями! Зробіть усе як було раніше. Але ні. Як було вперше, вже ніколи не буде. Тому, друзі, давайте звикати жити по-новому.
«Качині історії»
Днями удару нам усім завдала студія Disney. Американська команія випустила пілотну серію оновлених «Качиних історій». 21-хвилинний епізод із назвою «Wоо-Hоо!» вийшов на телеканалі Disney XD, а щотижневий показ стартує 23 вересня. На Ютубі, до речі, можна легально подивитися кілька уривків з цього пілоту.
Обурені коментарі почали з’являтися ще два місяці тому, коли у мережу виклали оновлену заставку «Качиних історій». Знамениту пісеньку авторства Марка Мюллера лишили без змін, лиш нині замість чоловічого вокалу чуємо жіночий.
Але це дрібниці. На студії вирішили не просто злегка оновити персонажів, а зробити їм капітальний та безжальний ребрендинг.
І от, подивіться що сталося з колись милою та зворушливою Вібі Вандеркряк (Поночка або Пір'їнка)
Пані Кряква з доброї співчутливої качині перетворилася на пекельну мегеру.
Скруджові племінники теж вже не ті.
Втім, перед тим як хапатися за серце та проклинати студію Disney за наругу над улюбленими героями, треба зрозуміти наступне. Працівники компанії надзвичайно далекі від того, щоб впасти в клавіатуру і якось так на порожньому місці вигадати нову стилістику.
Усьому цьому передує довгий та складний процес вивчення аудиторії, з кожним роком він усе більше удосконалюється, продюсери кожну нову ідею тестують на спеціальних аудиторіях і потім малюють різноманітні графіки, схемки та детально продумують стратегію кожного фільму. Це, ясна річ, не обіцяє стовідсотковий успіх, бо кінобізнес є одним з найбільш ризикованих. Але максимально передбачати реакцію глядачів можна.
Ну і зрозуміло, що «Качині історії» не стали першим мультиком, який зазнав глобальних змін.
«Черепашки-ніндзя»
«Черепашки-ніндзя» пройшли ще більш складну еволюцію. По-перше, спочатку були комікси. На їхній основі у 1987 році зробили телесеріал, який з успіхом показували на телеканалі CBS.
У 2003 році інший телеканал 4Kids TV зробив перезапуск «черепашок». Цей мультик не був продовженням попереднього, автори змінили навіть головну пісеньку, хоч попередня стала легендарною. Складався новий серіал із семи сезонів, які транслювалися впродовж шести років. Таке тривале життя показало, що усі нововведення були успішними.
Ну і ось що з «Черепашками-ніндзя» сталося у 2012 році. Тоді естафету перехопив телеканал Nickelodeon і з першого ж епізоду отримав захмарні рейтинги.
Ну і ще не забуваємо про п'ять повнометражних мультиків, останній з який вийшов у прокат торік.
«Козаки»
Улюблені багатьма українцями «Козаки» почали свій життєвий і творчий шлях у далекому 1967 на студії Київнаукфільм. І зробили вони це з варіння куліша.
Ну а вже із 1970 року і серії «Як козаки у футбол грали» вималювалися вже звичні нам персонажі, які з кожним разом усе більше удосконалювалися та реагували на виклики часу. Як, приміром, їхні пригоди з інопланетянами. До речі, це був останній епізод, випущений за Радянського Союзу.
Першим же «незалежним» мультиком став «Як козаки у хокей грали». Як на мене, він страшенно схожий на «Енеїду», теж творіння режисера Володимира Дахна та композитора Ігоря Поклада.
Щось пішло не так у 2008 році, коли з’явилась історія «Як козаки з турками воювали». Ясна річ, це не продовження і навіть не варіації на тему. Але мультик таки цікавий. Хоча б тому, що він російський, а герої у ньому розмовляють українською. Точніше, на кубанському діалекті української. Знято Краснодарською студією «АМА-Карандаши». Що б це значило – хай кожен додумає собі сам.
А я нагадаю, що найновіші «козаки» з’явилися світові рік тому. Вони отримали назву «Козаки. Футбол». 26 епізодів по 3 хвилини кожен розповідає про те, як козаки їздили країнами світу і роздивлялися тамтешні футбольні традиції. Як на мене, вийшло непогано та дотепно. Але, як то кажуть, «вже не торт».
«Петрик П’яточкін»
І ще, інтрига-інтрига та важка артилерія. Зараз готується новий Петрик П’яточкін. За книгою Наталі Гузєєвої «23 образи Петрика П’яточкіна». Вона ж, нагадаю, вигадала не лише образ рудого бешкетника, а і Капітошки та сюрреалістичних персонажів мультика «Що тут коїться іще?!!». Ну а поки для порівняння зі старим-добрим Петриком можна взяти ілюстрації до книги видавництва «Vivat», що вона вийшла два роки тому.
фото видавництва «Vivat»
«Красуня і Чудовисько»
Ну і чим почали, тим і завершимо. Зовсім недавно у прокаті була стрічка «Красуня і Чудовисько». Вона знята за участі Walt Disney Pictures і є відносно точним варіантом знаменитого мультика 1991 року. Звісно, з поправками на сучасні реалії. Феміністки на ЛГБТ-активісти точно мали би бути задоволені.
Зважаючи на комерційний успіх фільму, чекаємо тепер на кіношні варіанти «Русалоньки», «Білосніжки», «Попелюшки» та «Покагонтес».
Лєна Чиченіна, арт-оглядачка Еспресо
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами