Правоохоронці провели обшуки у шахраїв та в рамках міжнародного співробітництва встановлюють іноземних спільників фігурантів та суму завданих збитків. Пише МА АСС з посиланням на Департамент кіберполіції Національної поліції України.
Фігуранти мали чітко визначені спеціалізації. Так, спеціалісти з написання комп’ютерних програм або «кодери», як їх називають на сленговому жаргоні, відповідали за створення фішингових ресурсів та значною мірою автоматизували процес реєстрації фальшивих акаунтів. Крім того, вони допомагали забезпечувати анонімність спільників в інтернеті.
Медіа агентство АСС є в Instagram
Так звані «воркери» спілкувалися від імені фейкових продавців, маніпулювали поведінкою громадян та переконували перейти за фішинговими посиланнями та ввести фінансові дані на сайтах зловмисників.
Після того, як жертви вводили платіжну інформацію на фішингових ресурсах, так звані «вбівери» отримували доступ до рахунків власників та перераховували наявні заощадження на підконтрольні банківські картки або за допомогою «кодерів» конвертували їх у криптовалюту.
Правоохоронці встановили коло осіб, причетних до шахрайської схеми, переважно - мешканців міста Запоріжжя.
Наразі слідчі дії проводять в рамках кримінального провадження. Зловмисникам передбачено до 8 років позбавлення волі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами