Шахрайство в Інтернеті – дуже розповсюджена проблема зараз, особливо в період війни: це ще один метод ворога зламати дух народу. Зловмисники знайдуть спосіб нажитися навіть на війні. Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Кіберполіцію України.
Там повідомили, що найрозповсюдженішими схемами шахрайства в Інтернеті зараз є псевдоблагодійність, оренда неіснуючого житла, фейкові пасажирські перевезення і тд. Також поширені фіктивні документи, що нібито «допомагають» чоловікам перетнути державний кордон. З початку введення воєнного стану кіберполіція викрила шахрайську діяльність понад 500 осіб.
Відомо, що з початку повномасштабної війни вдалося заблокувати понад 3600 ворожих інтернет-ресурсів, та близько 6780 окремих пропагандистських публікацій.
Щоб кожен міг стати на оборону українських інтернет-ресурсів, створили Telegram-бота, куди громадяни можуть повідомляти про ворожі сайти, групи та канали у соцмережах.
Отримуйте новини в Telegram
Ще один бот «Народний месник» - створений для інформування правоохоронців про ворожу техніку, випадки мародерства, місця знаходження снарядів, що не розірвалися.
У Кіберполіції кажуть: якщо ви стали жертвою злочину в Інтернеті, заповніть форму на сайті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами