Серед усього дорослого населення України кожен п’ятий (19,3%) планує іти до церкви на Великдень, а 9,3% опитаних – взяти участь у всеношній службі.
Такі дані оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), посилаючись на результати проведеного упродовж 13-15 квітня 2021 року всеукраїнського опитування, пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Водночас більшість населення України не планує йти до церкви на Великдень. Так, на запитання, як вони планують святкувати Великдень, 69,2% опитаних відповіли, що готуватимуть удома, в сім’ї, великодні страви; 24,7% - будуть молитися в родинному колі; приймати гостей вдома планують 19%.
Крім того, серед усього населення України ще 11,1% сказали, що поїдуть на кладовище; 8,1% - поїдуть у гості в межах свого міста і 5,2% – поїдуть у гості за межі свого міста.
У ході опитування з’ясувалося, що 6,2% респондентів не будуть святкувати 2 квітня Великдень.
Найбільша кількість тих, хто планує йти до церкви святити паски, спостерігається у західному регіоні (29%), в усіх інших регіонах ця кількість дещо менша: південь – 19%, центр – 15%, схід – 12%.
Найбільша кількість тих, хто планує піти на всеношну службу до церкви, також спостерігається у західному регіоні (18%), в усіх інших регіонах ця кількість значно менша: південь – 8%, центр –5%, схід – 4%.
Читайте ще: Чернівчан закликали не нести на кладовища штучні квіти
Дослідження проводилося методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. У ньому взяв участь 2 тис. 001 респондент з усіх регіонів України, крім Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей, непідконтроль
них Україні. Статистична похибка вибірки не перевищує 2,4%.
Інформаційне агентство АСС у своєму Telegram-каналі запропонувало опитування: Чи підете ви до церкви на Великдень?
Станом на 29 квітня, участь в опитуванні взяли 114 підписників. Із них 48 проголосували за те, що підуть до церкви у масці; 35 - дивитимуться службу онлайн; 19 - ніколи не йдуть освячувати кошик; 9 - вірять, що у церкві вірус "не бере"; 3 - не вірять у COVID-19.
Проголосувати ви можете тут:
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами