Відповідну статистику оприлюднила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, передає УНН.
“Нинішня система широкого конкурсу діє так, що дає можливість вступникам здійснити свою мрію та вчитися там, де вони хочуть. Результатом цього стало те, що окремі виші змогли збільшити своє державне замовлення, адже їх обрали вступники з найвищими балами. І це навіть попри складну демографічну ситуацію, бо цього року ми мали найменшу в історії України кількість випускників шкіл”, — зазначила Лілії Гриневич.
Як зазначається, на противагу думці, що широкий конкурс призведе до того, що всі вступники обиратимуть лише столичні виші, в рейтингу ТОП-10 представлено 6 регіональних університетів. 2 з них — львівські, 1 — дніпровський та ще 3 — харківські.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гриневич розповіла, скільки абітурієнтів потрапили на бюджет
Отже, рейтинг ТОП-10 виглядає так:
За даними МОН, в Україні сформувалося 4 великих університетські центри. Центральний — місто Київ, що має 27,7% від загальної кількості держзамовлення, східний — Харківська область — 12,5%, Південний, що формується двома областями — Дніпропетровська — 6,2% та Одеська область —5,1%, тобто разом 11,3%, та Західний — Львівська область — 11,2% від загальної кількості держзамовлення.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами