Про це міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко написав у Фейсбуці, передає МА АСС з посиланням на Укрінформ.
«Важлива зміна на «первинці» — наступного року разом з Мінветеранів запроваджуємо додаткову оплату для сімейних лікарів за декларації, укладені з ветеранами, аби заохотити їх приділяти більше часу нашим захисникам», - написав Ляшко.
Також, за його словами, з 2025 року всі сімейні лікарі, терапевти, педіатри та медичні сестри/брати, які працюють на первинній ланці, повинні мати сертифікати про проходження навчання із ведення та лікування пацієнтів із психічними розладами. Це буде одна з вимог контрактування з НСЗУ.
Наразі в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, яку ініціювала перша леді Олена Зеленська таке навчання пройшли понад 14 тисяч лікарів первинної ланки.
Наші новини є у Facebook
Міністр нагадав, що також в Україні розвивається мережа реабілітаційних відділень на базі кластерних та багатопрофільних надкластерних лікарень.
«Наразі безоплатна для пацієнтів реабілітаційна допомога стаціонарно надається у 314 медзакладах по всій Україні та амбулаторно — у 470. Цьогоріч держава вже профінансувала послуги з амбулаторної та стаціонарної реабілітації на понад 3,5 мільярда гривень. Завдання на 2025 рік — амбулаторні реабілітаційні відділення мають бути в кожній громаді, де є лікувальний заклад», - повідомив Ляшко.
Окрім цього, триває запуск медичних сервісів, які спрямовані на реалізацію права на батьківство та здорове дитинство.
«Це і продовження фінансування лікування безпліддя за допомогою допоміжних репродуктивних технологій за державний кошт та програми розширеного неонатального скринінгу для немовлят, і забезпечення прав військовослужбовців на біологічне батьківство (материнство), а саме забір, кріоконсервація та зберігання репродуктивних клітин», - написав Ляшко.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами