Про це на брифінгу розповів заступник міністра освіти та науки Михайло Винницький.
Про це пише Медіа агентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«Цього року майже один в один маємо ті самі цифри зареєстрованих потенційних вступників, мається на увазі людей, які зареєструвалися на НМТ, фактично ідентичні цифри із минулим роком. ...Минулого року зареєструвалося на написання НМТ 312 508 осіб. Цього року, мені здається, що важко було таке придумати, 312 490 осіб. Отже, на 18 осіб менше», - сказав Винницький.
Як додав заступник міністра, кількість зареєстрованих на НМТ може збільшитися, з урахуванням тих, хто зареєструється на складання тесту в додатковий період реєстрації.
Заступник міністра наголосив, що такі дані спростовують чутки, що абітурієнти масово відмовляються від української вищої освіти і намагаються вступити у закордонні університети.
Отримуйте новини в Telegram
Він додав, що серед 312 тис. вступників 20 тисяч будуть складати НМТ за кордоном. Наразі зробити це можна у 55 тимчасових екзаменаційних центрах у 34 країнах світу.
Цього року, як і попереднього, абітурієнти складатимуть чотири предмети НМТ, серед яких три обов'язкові - українська мова, математика та історія України - і четвертий предмет на вибір.
Новації цього року полягають у тому, що в блоці тесту, який присвячений історії України, зʼявилися додаткові питання, які стосуються княжої доби.
Винницький нагадав, що базовий прохідний бал у заклади вищої освіти становить 120 балів. На окремі спеціальності, такі як медичні, правничі, мінімальний поріг становить 150 балів. За його словами, наразі тривають дискусії щодо підвищення порогового балу для деяких інших спеціальностей.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами