Про це свідчать результати дослідження, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, презентація якого відбулася в Укрінформі, пише МА АСС.
Збройним силам довіряють 94% опитаних.
Українці також довіряють іншим силовим та оборонним структурам: добровольчі загони (89%), Державна служба з надзвичайних ситуацій (83%), Національна гвардія України (82%), Міністерство оборони України (73%), Державна прикордонна служба (72%), Служба безпеки України (71%) та Національна поліція України (58%).
Президенту України довіряють 68% опитаних.
Також високий рівень довіри до громадських та волонтерських організацій 63% та 86% відповідно. Церкві довіряє 63% респондентів. Голові міста (селища, села), в якому живе респондент довіру висловлює 53%. Національному банку України довіряє 51%.
Частіше висловлюється довіра, ніж недовіра, до ЗМІ України відповідно 48% і 43%, ради міста (селища, села), в якому живе респондент відповідно 47% і 41%, до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини (Омбудсмена) відповідно 43% і 31%.
Більшість респондентів висловлюють недовіру політичним партіям, їм не довіряють 76%, державному апарату (чиновникам) 73%, судам та судовій системі загалом 72%, Верховній Раді України 66%, Уряду України 63%, Прокуратурі 62%, комерційним банкам 58%, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі 52%, Національному агентству з питань запобігання корупції 51%, Національному антикорупційному бюро України 51%).
Наші новини є у Facebook
Соціологічне дослідження проводились соціологічною службою Центру Разумкова спільно з Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва у період з 8 по 15 грудня 2023 року. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами