У межах міжнародного оцінювання якості освіти PISA-2025 перевірять знання школярів та студентів з математики, читання, природничо-наукової освіти, іноземних мов та цифрової грамотності. Як повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) наказ про проведення дослідження затвердили в Міністерстві освіти і науки, пише МА АСС з посиланням на «Українську правду. Життя».
Для участі в дослідженні міжнародна агенція Westat відбере понад 10 тисяч українських учнів та студентів. Через тимчасову окупацію окремих територій та безпекові ризики до проєкту залучать підлітків лише з 17 регіонів: Вінниччини, Волині, Житомирщини, Закарпаття, Прикарпаття, Київщини, Кіровоградщини, Львівщини, Одещини, Полтавщини, Рівненщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Черкащини, Чернівецької області, Чернігівщини, міста Київ.
Основний етап PISA-2025 будуть проводити на комп'ютерах в приміщеннях освітніх закладів, де навчаються підлітки. Під час дослідження традиційно оцінюватимуть компетентності 15-річних українців в математиці, читанні та природничо-науковій освіті.
Фокусом цьогорічного циклу буде частина природничо-наукової галузі, з якої передбачені додаткові завдання.
Цьогоріч уперше проаналізують, наскільки ефективно підлітки можуть використовувати цифрові технології та ресурси в навчанні та щоденному житті.
Також Україна візьме участь у додатковій опції PISA-2025 – тестуванні школярів та студентів з іноземних мов.
Очікується, що результати дослідження якості української освіти опублікують восени 2026 року. В УЦОЯО вважають, що ці дані продемонструють, як війна вплинула на знання підлітків.
«Отримані за результатами PISA-2025 дані стануть не лише дзеркалом поточного стану вітчизняної освіти, а й орієнтиром для ухвалення виважених і ефективних управлінських рішень», – стверджують в установі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами