Найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі.
Про це повідомляє Державна служба зайнятості, пише МА АСС з посиланням на УНН.
ТОП-10 професій за кількістю наявних пропозицій роботи на «Єдиному порталі вакансій», створеного Державною службою зайнятості у співпраці з шістьма провідними українськими сайтами з пошуку роботи, виглядає так:
- продавець — 21 тис. вакансій;
- водій — 9 тис. вакансій;
- кухар — 6 тис. вакансій;
- інженер — 6 тис. вакансій;
- бухгалтер — 6 тис. вакансій;
- фахівець — 5 тис. вакансій;
- вантажник — 5 тис. вакансій;
- лікар — 4 тис. вакансій;
- бариста — 3 тис. вакансій;
- швачка — 3 тис. вакансій.
У базі Державної служби зайнятості станом на 1 листопада 2024 року налічується 71 тисяча актуальних вакансій.
Робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин, як-то водії, токарі, трактористи, машиністи спеціалізованої техніки (20% вакансій).
Кваліфікованих робітників з інструментом, наприклад швачок, слюсарів, електрогазозварників, пекарів, малярів (19% вакансій).
Працівників сфери торгівлі та послуг: кухарів, продавців, охоронників, офіціантів, барменів, соціальних працівників, перукарів, (14% вакансій).
Професіоналів: вчителів, вихователів, викладачів, фармацевтів, інженерів, лікарів загальної практики, сімейних лікарів тощо (14% вакансій).
Некваліфікованих працівників: підсобних робітників, прибиральників, вантажників, двірників (12% вакансій).
Інших фахівців: асистентів вчителя, бухгалтерів, медсестер (11% вакансій).
Отримуйте новини в Telegram
У Державній службі додають, що рівень оплати праці залежить від багатьох факторів: досвіду, складності завдань, кваліфікації, особливих умов роботи тощо. Часто роботодавці вимагають від претендентів наявності високого рівня освіти, знання іноземних мов, уміння працювати у стресових ситуаціях та розв'язувати складні виробничі проблеми. Також він може бути пов’язаний з наявністю певних здібностей та навичок: комунікабельності, ініціативності, адаптивності тощо.
У базі даних служби зайнятості є пропозиції роботи з відносно високим рівнем заробітної плати, зокрема для:
Інженерів-програмістів — 110 тис. грн, головних інженерів — 88 тис. грн, водіїв — 80 тис. грн, менеджерів (управителів) з постачання — 77 тис. грн, лікарів-терапевтів — 60 тис. грн, трактористів — 50 тис. грн.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами