Про це написала його дружина Роксолана Хмара у Facebook, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УП.
Останнім часом Степан Хмара тяжко хворів. У вересні 2023 року його госпіталізували у віденську клініку.
Отримуйте новини в Telegram
Степан Хмара народився 12 жовтня 1937 року в селі Боб'ятин Сокальського району Львівської області. Навчався на стоматологічному факультеті Львівського медичного інституту. У студентські роки Степан Хмара брав участь у випуску підпільного журналу «Український вісник» та займався поширенням самвидаву.
У 1980 році КДБ заарештувало його й засудило до 7 років ув'язнення в таборах суворого режиму та 5 років заслання за «українську націоналістичну діяльність». Степан Хмара відбував покарання в таборах для політв'язнів на Уралі.
В 1987 році дисидент повернувся в Україну. Через рік Хмара став одним із керівників Української гельсінської спілки.
У 1990-му Степана Хмару обрали депутатом Верховної Ради України. Того ж року політик підтримав студентську Революцію на граніті та голодував разом з протестувальниками.
У 1992 році Хмара створив і очолив Українську консервативну республіканську партію (УКРП). 15 грудня 2001 року УКРП саморозпустилася, а її члени перейшли в партію «Батьківщина». Сам Степан Хмара став заступником голови «Батьківщини» Юлії Тимошенко. Навесні 2005 року Хмара вийшов з «Батьківщини» через конфлікт щодо політики партії у парламенті.
У 2006 році Степану Хмарі присвоїли звання Героя України із врученням Ордена Держави «За визначні особисті заслуги у боротьбі за відродження незалежності української державності, відданість ідеалам свободи та демократії».
Також Хмара був учасником Помаранчевої революції, а після Революцію гідності, у 2015 році, оголосив голодування на підтримку політв'язнів Лук’янівського СІЗО.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами